Borusan Otomotiv Motorsport sezona zaferle başladı

Türkiye Pist Şampiyonası 2014 sezonunu İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde açan Borusan Otomotiv Motorsport, Süper Grup’ta Levent Kocabıyık ve İbrahim Okyay ile start aldı. Takım sezonun ilk yarışını iki birincilik ve iki ikincilik kupasıyla tamamladı.

SÜPER GRUP PODYUM

SÜPER GRUP PODYUM

Türkiye Pist Şampiyonası 2014 sezonunun ilk yarışları 5-6 Nisan tarihinde İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde gerçekleşti. TOSFED Pist Kupası yarışları ile başlayan şampiyonanın ilk gününde toplam dört yarış tamamlanırken ikinci günde ise Maxi ve Süper Grup olmak üzere iki grupta sıralama turlarının ardından arka arkaya yine dört yarış koşuldu. Geçtiğimiz sezon Takımlar Şampiyonluğu, Süper Grup Şampiyonluğu, ikinciliği ve Maxi Grup’ta kazandığı ikincilikle toplam dört kupanın sahibi olan Borusan Otomotiv Motorsport, bu sezon Süper Grup’ta “1” kapı numarasıyla yarışan Levent Kocabıyık ve İbrahim Okyay ile start aldı. Türkiye Pist Şampiyonası Süper Grup yarışları pazar günü sıralama turlarıyla başladı. Grupta yer alan üç takım toplam dokuz pilot en iyi zamanlarını gerçekleştirmek için piste çıktı. Sıralama turlarının sonuçlarına göre İbrahim Okyay 56.386 ile en iyi zamanı gerçekleştirerek yarışa ilk cepte başlama şansı elde ederken Levent Kocabıyık ise 57.673’lük derecesi ile bu pistteki en iyi zamanına imza attı ve Okyay’ın arkasından ikinci sırada start aldı.

LEVENT KOCABIYIK

LEVENT KOCABIYIK

Türkiye Pist Şampiyonası Süper Grup ilk yarışa birinci cepten başlayan İbrahim Okyay’ın ikinci ile arasını 8 saniye açarak liderliğini açık ara önde sürdürdü. Yarışın ikinci 10 turluk bölümünde ise 1 kapı numarasıyla yarışan Levent Kocabıyık’ın yarış başından itibaren yaptığı ataklar Okyay ile arasının kapanmasını sağladı ve genç pilot takım arkadaşını geçerek birinciliğe yükseldi. Bu sayede pistteki iki tane BMW 320si arkasındaki ilk araca 1 dakika gibi büyük bir fark atarak ilk yarışın sonucunu belirledi. Kural gereği tersine sıralanarak start alınan günün ikinci yarışta da sonuç değişmedi. Altıncı cepten başlayan Levent Kocabıyık birinci, beşinci cepten kalkan Okyay’ın ise ikinci tamamladığı yarışta takım, çifte zaferin tadını çıkardı.

İBRAHİM OKYAY

İBRAHİM OKYAY

 

Yazar: automagg

Bu yazıyı paylaş
%d blogcu bunu beğendi: