FHM’den Alfa Romeo 4C’ye ödül

İngiltere’nin dünyaca ünlü erkek yaşam dergisi FHM, Alfa Romeo’nun İtalyan stili sportifliği ve zarafet anlayışını birleştiren modeli 4C’yi, “2013 Yılının Otomobili” seçti. Dünyada beş kıtada 21 ayrı ülkede basılan FHM, 4C’yi “gezegenin en heyecan verici spor otomobillerinden biri” olarak tanımladı.

ALFA ROMEO 4C

ALFA ROMEO 4C

FHM seçici kurulu yaptığı değerlendirmede; “Çok sayıda görüşmeden sonra, geriye FHM yılın aracı ödülüne layık tek bir araç kaldı. Sarsıcı bir hıza, mükemmel bir görünüme ve uygun fiyata sahip olan Alfa Romeo 4C, 2013 yılında bizi en çok heyecanlandıran araç oldu,” dedi. Seçici kurul ayrıca, Alfa Romeo 4C’yi İngiliz otomobilseverlerin “en çok arzuladığı otomobil” olarak niteledi.
4 silindirli 1750 cc’lik turbo benzinli motoru, çift kavramalı TCT otomatik şanzımanı ve yeni “Race” moduna sahip olan Alfa DNA sürüş modu seçicisiyle tam bir sporcu olduğunu kanıtlayan 4C, karbon ve alüminyum kullanılan gövde-şasi unsurları sayesinde, 4 kilogram başına 1 HP’den fazla güç üretmesiyle de dikkat çekiyor. 4C, maksimum 258 km/s hıza ulaşırken, 0-100 km/s hızlanmasını ise sadece 4.5 saniyede tamamlıyor. 350 Nm maksimum tork değeriyle sporcu ruhunu kanıtlayan Alfa Romeo 4C, 6000 d/d’de 240 HP’lik güce ulaşıyor. Otomobil tutkunlarının Türkiye yollarında görmeyi sabırsızlıkla bekledikleri Alfa Romeo 4C, 2014 yılının ilk çeyreğinde ülkemizde boy göstermeye başlayacak.

Yazar: automagg

Bu yazıyı paylaş
%d blogcu bunu beğendi: