İstanbul Concours d’Elegance 2014 için geri sayım başladı

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan otomobil güzellik ve zarafet yarışması İstanbul Concours d’Elegance, 7-8 Haziran 2014 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Dünya çapında ses getiren Concours d’Elegance’lar arasında; Villa d’Este, Pebble Beach Concours d’Elegance, Meadow Brook Concours d’Elegance, Amelia Island Concours d’Elegance ve Manhattan’daki Louis Vuitton Classic yer alıyor.
İstanbul Concours d’Elegance 2013

İstanbul Concours d’Elegance 2013

İlki İstanbul’un büyüleyici ve tarihi mekanlarından biri olan Küçüksu Kasrı’nda düzenlenen İstanbul Concours d’Elegance, bu yıl İstanbul’u farklı açılardan, tüm tarihi güzelliği ile seyir imkânına sahip olan Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Otomobil tutkunlarının yanı sıra iş ve cemiyet hayatından da önemli isimlerin yer aldığı etkinliğe bu yıl da önemli isimlerin katılması bekleniyor. 2013 İstanbul Concours d’Elegance’a Rahmi Koç, Rıza Işık, Uğur Işık, Cengiz Artam, Aydın Harezi, Hıncal Uluç, Şeyda -Ünhan Atadeniz, Figen-Serdar Özer, Hasan Yurdakul, Neslihan-Başar Kozanoğlu, Kahraman Sadikoglu, Vural Ak, Selim Hamamcioglu ve Nur Taskent gibi iş ve cemiyet hayatının önemli isimleri katılmıştı. Türkiye ve yurt dışından bir çok katılımcının yer almayı planladığı etkinlikte yetmişe yakın otomobilin sergilenmesi hedefleniyor.

İstanbul Concours d’Elegance 2013

İstanbul Concours d’Elegance 2013

Ön elemede farklı kategoride yerli ve yabancı otoritelerden oluşan jüri heyeti tarafından değerlendirilecek olan otomobiller ancak bu şekilde yarışmaya davet edilecek. İstanbul Concours d’Elegance’ta yarışması uygun görülen otomobiller ise iki gün boyunca yıllarına göre tanımlanan beş farklı kategoride alanlarında uzman otoritelerden oluşan jüri heyeti tarafından değerlendirilerek, ödüllerine kavuşacak. Yarışmada orjinaline en sadık kalan modeller zirvede yerini alacak. Dış görünüm, iç tasarım, orjinallik ve tarihçe gibi yaklaşımlar üzerinden verilecek puanlamalara göre ödül kategorileri 1945 ve öncesi için “Antiques”, 1946-1960 yılları için “Classics”, 1961-1970 yıllarında “Collectables”, 1971 ve 1981 yılları için “Exotics” ve her yıl farklı bir üreticiden seçilecek olan “Featured Brand” şeklinde ayrılıyor. Bu yıl 50’nci yıldönümü kutlayan Mustang, 2014 Istanbul Concours d’Elegance’da “Featured Brand” olarak yerini alacak.

Yazar: automagg

Bu yazıyı paylaş
%d blogcu bunu beğendi: