Jeep, 2013’te satış rekoru kırdı

Jeep Compass_02

Jeep markası, iki yıldır üst üst elde ettiği satış rakamlarıyla küresel çapta rekor kırdı. 2012’de 701 bin 626 adetlik satışla dünya çapında rekora imza atan Jeep, 2013’te 731 bin 565 adetlik satışla rekorunu daha yüksek seviye taşıdı. Jeep’in 255 bin 005 adetle dünya çapında en çok satan modeli Grand Cherokee’yi, 210 bin 715 adetle Wrangler izledi. Diğer çok satan modeller ise Compass ve Cherokee oldu. Jeep Compass ile Wrangler’in toplam satışı dünya ve ABD’de en iyi seviyeye ulaştı. Jeep araçlarının toplam satış adedi 2013’te bir önceki yıla göre dünya çapında yüzde 4, ABD’de ise yüzde 3 oranında arttı. 2013’te Asya-Pasifik bölgesinde yüzde 26 artış gösteren Jeep satışları, dünyanın en büyük otomobil pazarı haline gelen Çin’de ise yüzde 29 oranında yükseldi.
Konuyla ilgili bilgi veren Jeep Başkanı ve CEO’su Mike Manley, “Arka arkaya gelen satış rekorlarıyla, Jeep araçlarında hem dünya çapında hem de ABD pazarında dört yıldır üst üste satış artışı kaydedildi. Müşterilerimizin, Jeep’in yeni serisinde, 4×4 kapasitesine ek olarak sürüş dinamikleri ve yakıt verimliliğinde ulaştığımız ilerlemeyi takdir ettiği açıkça görülüyor. Özellikle bayilerimizde Ocak-Şubat 2013 döneminde 25 binden fazla satan yeni Jeep Cherokee’nin performansından çok memnunuz. Yüksek kapasiteli ve verimli SUV modellerimizin yanı sıra, dünyanın dört bir yanındaki Jeep satış noktalarına ulaşan Cherokee’yle de, 2014’teki satışlarımızı artırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.
70 yıllık efsanevi mirasa sahip Jeep markası, sıra dışı seyahat deneyimi arayışında olan insanlar için üst düzey kapasiteye, ustalığa ve çeşitliliğe sahip orijinal bir araç sunuyor. Jeep modelleri; dünya çapında, müşterilerin talebini karşılamak için benzinli, dizel motor seçeneğiyle, soldan ve sağdan direksiyonlu konfigürasyonlarla Cherokee, Compass, Grand Cherokee ve Wrangler olarak pazarda yerini alıyor.

Jeep Compass_03

Yazar: automagg

Bu yazıyı paylaş
%d blogcu bunu beğendi: