Mitsubishi Space Star 200 bin dedi

Mitsubishi Motors’un Tayland fabrikasından Mart 2012’de yollara çıkmaya başlayan Mitsubishi Space Star’ın üretim adedi 200 bine ulaştı. 66 ülkeye ihraç edilen Space Star, Mitsubishi Motors’un “Global Küçük” projesinin (global pazarlar için tek platform + tek fabrika + tek araç) ilk meyvesi.

Mitsubishi_SpaceStar_4

Bu araçlardan 77 bin 691 adedi Japonya pazarı için üretilirken, 122 bin 309’u ise ihraç edildi. Space Star, 1.2 lt’lik MIVEC motoru ve CVT şanzımanıyla dikkat çekiyor. 80 HP güç ve 106 Nm torka sahip olan otomobil; start/stop sistemi sayesinde hem çevreyi koruyor hem de üstün yakıt ekonomisi sağlıyor. 865 kg ağırlığı ve 0.27’lik son derece düşük sürtünme katsayısına sahip Space Star 92 g/km karbon salımına ve 100 km’de sadece 4.4 litre gibi iddialı ortalama yakıt tüketimine sahip. Ayrıca, ana bilgi ekranında bulunan ECO göstergesi sayesinde sürücüy daha ekonomik sürüşler gerçekleştirebiliyor.
Türkiye’de Invite donanım paketi ile 44 bin 691 TL’lik fiyat etiketiyle satışa çıkan Mitsubishi Space Star; dijital göstergeli tam otomatik klima, otomatik yanan farlar, yağmur sensörü, torpido içinde USB bağlantısı, AUX girişli CD/MP3çalarlı radyo, çocuk kilidi, otomatik arka camlar, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu, gecikmeli sönen iç aydınlatma, 60:40 oranında yatan arka koltuklar, krom iç açma kolları, ön ve arkada yükseklik ayarlı kafalıklar, 15 inç alaşımlı jantlar, karartılmış arka camlar, tampon üzerinde gündüz farları, güvenlik ve aerodinamik özellikleri optimize eden arka spoiler, ısıtmalı ve elektrik kontrollü dikiz aynaları, gövde rengi kapı kolları ve aynalar ile donatılmış durumda.

Yazar: automagg

Bu yazıyı paylaş
%d blogcu bunu beğendi: