Murat Bostancı’dan sezonun dördüncü zaferi

Türkiye’nin en köklü otomobil sporları organizasyonu olan Boğaziçi Rallisi, Castrol Ford Team Türkiye’den Murat Bostancı-Onur Vatansever ekibinin birinciliği ile sonuçlandı. Bu yıl 43’üncü kez düzenlenen, iki günlük 620 kilometre uzunluğundaki Boğaziçi Rallisi’nde ikinciliği, Ukrayna’dan yarışa katılan 2013 Avrupa Ralli Kupası galibi Oleksandr Saliuk kazandı. Üçüncülük ise yine Castrol Ford Team Türkiye´den geçen yılın birincisi Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz’ın oldu. Bostancı-Vatansever çifti bu zaferle, bu sezon dördüncü birinciliğe ulaşırken, aynı zamanda Türkiye Ralli Şampiyonası’nda liderlik koltuğuna yerleşti.

MURAT BOSTANCI

MURAT BOSTANCI

Castrol Ford Team Türkiye Direktörü Serdar Bostancı; “Geçtiğimiz yılın Avrupa Ralli Kupası şampiyonunun katıldığı yarışta elde ettiğimiz birincilik ve üçüncülük, Türk pilotlarımızın yetenek ve kapasite anlamında kesinlikle hafife alınmaması gerektiğini bir kez daha göstermiştir” dedi. Yarışa Bulgaristan’dan katılan bir diğer konuk ekip Todor Slavov-Petar Iliev İki Çeker klasmanı ve RC3 sınıfı birinciliklerinin sahibi olurken, RC4 sınıfında Ford Fiesta R2 ile Eytan Halfon-Sedat Bostancı ekibi galibiyete ulaştı. Kadın Pilotlar Birinciliği’ni Mitsubishi Lancer EVO IX ile yarışan ve son iki yılın Türkiye Ralli Kadınlar Birincisi Simin Bıçakcıoğlu elde etti. 30 yaş üzeri ralli otomobillerine açık Historic klasmanında Bonus Unifree Parkur Racing’in pilotları ilk üç sırayı paylaştı. Son üç yılın historic şampiyonu Engin Kap-Başar Yavuz birinciliklerini bir yenisini eklerken, Kerem Üstünkaya-Özden Yılmaz ikinci ve Burak Türkkan-Murat Yıldırım üçüncü oldular. Kap-Yavuz aynı zamanda Kategori 2 birinciliğini kazanırken, Türkkan-Yıldırım da Kategori 1 birincisi olarak önemli puanlar kazandılar.
dörgt ekibin finişe ulaşabildiği mahalli klasmanda ise Murat Güray-Hürol Menderes birinci, Vehbi-Sonay Usluoğlu çifti ikinci ve Mehmet Civelek-Erdal Boz üçüncü olarak podyumu oluşturdular. 2014 Türkiye Ralli Şampiyonası, 13-14 Eylül tarihlerinde Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenecek olan Ford Otosan Kocaeli Rallisi ile devam edecek.

Yazar: automagg

Bu yazıyı paylaş
%d blogcu bunu beğendi: