Simin Bıçakçıoğlu’ndan sezon değerlendirmesi

SiminBicakcioglu

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye Kadınlar Birincisi olmayı başaran Simin Bıçakçıoğlu, 2013 Türkiye Ralli Şampiyonası’nı değerlendirdi:
Simin BIÇAKÇIOĞLU: “Bu sezon dört çeker bir otomobil olan Mitsubishi Lancer EVO VIII ile sezona başladık. Önden çekerden sonra dört çeker bir otomobille yarışmak çok daha rahat olsa da, hızlı ve güçlü bir otomobil olduğu için kendimizi daha da geliştirmek zorundaydık. Tecrübeli co-pilotum Afşin Baydar her zaman olduğu gibi benimle bir yürek olup mücadelemizde üstüne düşen her görevi başarıyla yerine getirdi. Otomobilin içinde bir uyum yakalamak, aynı dili konuşabilmek, egoları bir kenara bırakıp ‘bir’ olabilmek zordur ama biz bunu hep başardık.
Bu sezon iki yarıştan puan alamadık ama inancımızı hiç kaybetmedik. Sezonun son yarışı İstanbul Rallisi’ne ani bir kararla Ford Fiesta R2’yle yani önden çeker bir otomobille katılmaya karar verdik. Bu karar, 2014 yılı ile ilgili planlarımızın hazırlık aşaması açısından önemliydi. Geçmişte de bu tarz bir otomobil kullandığım için çok sorun yaşayacağımı düşünmedim fakat zorlu şartlar ve stres bizi biraz hata yapmaya sürükledi diyebilirim. Daha ilk etapta otomobili bir yere vurduktan sonra iki etap sorunlu bir şekilde servise ulaşmayı başardık. Tecrübeli Ford mekanikerleri problemlerimizi bir bir çözdü ve tekrar yarışa dönmemizi sağladı. Tek yapmamız gereken finişe gelmekti ve ne kendimizi ne de otomobilimizi hiç zorlamadan finişe ulaştık. En güzeli de bize inanan ve güvenen birçok insanın hayallerini ve güvenlerini kırmamak oldu. Uzun zamandır o günü bekliyorduk ve başardık, 2012’nin ardından 2013’te de Türkiye Ralli Kadınlar Birinciliği’ni elde ettik…
Bu spor sadece çok bütçe harcanarak olmuyor, aynı zamanda cesaretiniz, sabrınız ve en önemlisi karakteriniz yoksa; ne bu sporda, ne de yaşamda kendinize istediğiniz yeri bulamazsınız. Biz Neo Motorspor olarak mekaniğinden, pilotlarına, co-pilotlarına, sponsorlarına kadar çok büyük emekler verdik ve bu zaferleri sonuna kadar hak ettiğimize yürekten inanıyorum. Bizi destekleyen tüm sponsorlarımıza, ailelerimize, destekçilerimize ve takipçilerimize minnettarım. Umarım 2014 yılı hepimiz için hayırlı ve uğurlu bir yıl olur…”

SiminBicakcioglu_1

Yazar: automagg

Bu yazıyı paylaş
%d blogcu bunu beğendi: