Volvo’nun sporcularına Michelin desteği

Michelin, yeni Volvo S60 ve V60 Polestar’a Pilot Super Sport ile orijinal ekipman desteği sağlıyor. İsveçli markanın haziran ayı itibarıyla dört kıtada satışa sunacağı aracı Polestar, 245/35 R20 ebadında Michelin Pilot Super Sport yüksek performanslı lastiklerle donatılacak.

VOLVO S60 POLESTAR

VOLVO S60 POLESTAR

100 yıla yakın tecrübesiyle otomobil sektöründe başarısını ispat eden Volvo’nun şimdiye kadar piyasaya sürdüğü en hızlı seri üretim aracı olan Polestar, 350 HP’lik altı silindirli turbo motoru ve yalnızca 4.9 saniyede 0-100 km/s’ye çıkabilmesiyle göz dolduruyor. Yüksek performans lastik sektöründe sahip olduğu başarıları Le Mans 24, WRC gibi uluslararası yarışlarda da kanıtlayan Michelin’in üç teknolojiyi birleştirdiği lastiği Pilot Super Sport, Volvo’nun en hızlı aracının yüksek performansa dair bütün ihtiyaçlarını karşılıyor.
Volvo Proje Müdürü Henrick Fries, ‘Michelin Pilot Super Sport lastikler yeni piyasaya çıkaracağımız Volvo S60 ve V60 modellerine çok iyi uyum gösteriyor ve beklentimizi en yüksek şekilde karşılıyor” dedi. Volvo ile Michelin’in işbirliği üzerine konuşan Michelin Orijinal Ekipman Yöneticisi Anders Svensson ise ‘Michelin Pilot Super Sport mükemmel ıslak ve kuru yol tutuş kabiliyetini güvenlik ve dayanıklılıkla birleştiriyor. Temel stratejimiz olan Michelin Total Performance sayesinde geliştirdiğimiz Pilot Super Sport tam da Volvo’nun yeni otomobillerinde sunmak istediği kombinasyonu sunuyor,” dedi.
Michelin Pilot Super Sport üç benzersiz teknoloji; Twaron kuşak, çift bileşen teknolojisi ve değişken temas yüzeyi 2.0’ı birleştirerek sağladığı yüksek performansla fark yaratıyor. Hem güçlü hem hafif olan ve çelikten beş kat daha dirençli Twaron kuşak teknolojisi, değişken gerilimi sayesinde lastik basıncının eşit şekilde dağıtılmasını sağlıyor.Çift bileşen teknolojisiyle sayesinde lastiğin sağ ve sol yanlarında farklı kauçuk bileşenlerine sahip olan Michelin Pilot Super Sport, dış yanaklarındaki elastromer ile sürücüye daha dayanıklı bir lastik ömrü sunuyor ve ıslak yollarda yüzeye daha iyi tutunuyor. Değişken Temas Yüzeyi 2.0 sayesinde ise sürüş şartlarına göre şekil değiştirerek sürücünün araç kontrolü sağlamasına yardım ediyor.

VOLVO S60 POLESTAR

VOLVO S60 POLESTAR

 

Yazar: automagg

Bu yazıyı paylaş
%d blogcu bunu beğendi: