Yağız Avcı şampiyonlukları dörtledi

MURAT BOSTANCI

MURAT BOSTANCI

İstanbul Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen, Opar Olio 34’üncü İstanbul Rallisi, Ford pilotu Murat Bostancı-Onur Vatansever ekibinin birinciliği ile sonuçlandı. Sezonun son yarışı olan İstanbul Rallisi ile birlikte şampiyonlar da belli oldu. Toplamda 43 ekibinin start aldığı organizasyonda, genel klasman ikinciliğini Fiat Grande Punto S2000 ile yarışan Opar Olio destekli Pegasus Racing ekibi Fatih Kara-Güray Karacar elde ederken, Castrol Ford Team Türkiye ekibinden Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez genel klasmanda üçüncü sırada yer aldı. Bu sonuçla birlikte, Yağız Avcı ile Fati Kara arasında geçen şampiyonluk mücadelesinde gülen taraf Yağız Avcı oldu. Genç Avcı, böylece dördüncü şampiyonluğu ile Serkan Yazıcı gibi efsane isimleri yakalarken, beş şampiyonlukla rekoru elinde bulunduran Ali Bacıoğlu’na da yaklaştı. Bayanlarda 2013 sezonunun birincisi ise geçtiğimiz yıl olduğu gibi Simin Bıçakçıoğlu oldu.

FATİH KARA

FATİH KARA

İstanbul Rallisi’nde Sınıf 3 birinciliğini Gp Garage My Team’den Mitsubishi Lancer Evo IX ile Hakkı Ağaoğlu kazanırken, Castrol Ford Team Türkiye ekibinden Ford Fiesta R2 ile mücadele eden Orhan Avcıoğlu da İki Çeker Birinciliği’ni ve Sınıf 6 birinciliğini elde etti.
Türkiye Ralli Şampiyonası haricinde Türkiye Historic Rally Şampiyonası’nda şampiyon ve birincileri belirleyeceği için büyük önem taşıyan organizasyonda historic rally klasmanı birinciliği ve kategori 2 birinciliğini Engin Kap-Başar Yavuz kazandı. 1976 model Ford Escort MK2 ile yarışan Kap-Yavuz ekibi bu birincilikle kariyerlerinin üçüncü Türkiye Historic Rally Şampiyonluğu’nu da ilan etmiş oldu. Aynı zamanda TOSFED Ralli Kupası’nın da son ayağı olan İstanbul Rallisi’nde bu klasmanda da nefes kesen bir liderlik mücadelesi yaşandı. Kategori 1’de Kerim Tar, Kategori 2’de Kutlu Demiriz, Kategori 3’de Alptekin Işıkalp ve Kategori 4’de Ahmet Salih birinciliğin sahibi oldu.
Castrol Ford Team Türkiye Takım Direktörü Serdar Bostancı, Opar Olio İstanbul Rallisi ile tamamlanan 2013 Türkiye Ralli Şampiyonası’nı takımlar bazında birinci olarak tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi ve sözlerine şu şekilde devam etti: “Aslında Hitit Rallisi’nde şampiyonluğumuzu ilan etmiştik. Her yıl Castrol Ford Team Türkiye olarak daha iyi sonuçlar elde ediyoruz. Bu başarının arkasında bir takım çalışması var. Ben buradan pilotlarımıza, yöneticilerimize, teknik ekibimize ve bize güvenen sponsorlarımıza çok teşekkür ediyorum..”

YAĞIZ AVCI

YAĞIZ AVCI

İstanbul Ralisi Genel Klasman
1. Murat Bostancı/Onur Vatansever Ford Fiesta S2000 44:24.7
2. Fatih Kara/Güray Karacar Fiat Grande Punto S2000 +59.1
3. Yağız Avcı/Bahadır Gücenmez Ford Fiesta S2000 + 59.4
4. Hakkı Ağaoğlu/Nehir Yılmaz Mitsubishi Lancer EVO IX + 2:56.3
5. Orhan Avcıoğlu/Burçin Korkmaz Ford Fiesta R2 + 3:08.9

Yazar: automagg

Bu yazıyı paylaş
%d blogcu bunu beğendi: