Yağız Avcı, Yeşil Bursa Rallisi’yle toprağa çıkıyor

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın üçüncü yarışı olan 39’uncu Yeşil Bursa Rallisi, 14-15 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Sezonun ilk toprak rallisi olan Bursa’da, Türkiye Ralli Şampiyonası zirve mücadelesini daha da renkli bir hal alacak. Uzun bir aradan sonra yeniden toprak zeminle buluşacak olan ekipleri, Bursa’da zorlu bir mücadele bekliyor.

YAĞIZ AVCI-BAHADIR GÜCENMEZ

YAĞIZ AVCI-BAHADIR GÜCENMEZ

15 Haziran Cumartesi günü saat 13:45’te başlayacak olan rallide, ilk olarak saat 14:20’den itibaren Kültürpark içerisindeki Seyirci Özel Etabı koşulacak. Daha sonra Orhaneli-Keles bölgesindeki üç özel etap geçecek olan ekipler, saat 19:24’ten itibaren ilk günü noktalayacaklar. Yarışın ikinci gününde ise aynı üç özel etap ikişer kez geçildikten sonra, mücadele saat 17:20’den itibaren Crown Plaza Hotel önündeki finiş podyumunda son bulacak.
Kariyerinde dört Türkiye Ralli Şampiyonluğu bulunan ve bu yarış öncesi 0.2 puan farkla Türkiye Ralli Şampiyonası’nda lider olan Red Bull sporcusu Yağız Avcı da, Çebi desteğinde Tok Sport WRT adına MINI JCW RRC ile Bursa’da 1 numara ile start alacak. 2012 Doğu Avrupa Ralli Şampiyonu Red Bull sporcuları Avcı-Gücenmez, Ege ve Eskişehir’in ardından Bursa’dan maksimum puanla ayrılmayı hedefliyor. Avcı, Bursa Rallisi öncesinde “Yeşil Bursa Rallisi ile birlikte dört toprak rallinin ilkine başlıyoruz. Uzun zamandır bu ralli asfalt zeminde yapılıyordu ve bu sezon yine toprak zemine dönüyor. 2009, 2010 ve 2013 sezonlarında kazandığımız bir ralli ve özellikle toprak versiyonu her zaman zor olmuştur. Yeni otomobilimizle ilk toprak yarışımız olacak ve merakla bekliyoruz. Testlerimiz gayet verimli geçti ve rakiplerimizle yine yüksek mücadeleli bir yarış olacağını düşünüyorum. İlk toprak yarışımızdan iyi bir puanla ayrılmak istiyoruz. Herkese şimdiden başarılar dileriz,” açıklamasını yaptı.

Yazar: automagg

Bu yazıyı paylaş
%d blogcu bunu beğendi: