YENİ RENAULT MEGANE SEDAN 16 EKİM’DE SATIŞTA

Renault, 2016 Paris Otomobil Fuarı’nda iki dünya prömiyeri gerçekleştirdi: Yeni Megane Sedan ve konsept model Trezor… 20’den fazla ülkede satışa sunulacak yeni Megane Sedan Türkiye’de sadece Oyak Renault fabrikalarında üretiliyor. Müşterilerin merakla beklediği yeni Megane Sedan 12 Ekim 2016’da Türkiye’de satışa sunuluyor olacak.

RENAULT MEGANE SEDAN

RENAULT MEGANE SEDAN

Yüzde 100 elektrikli mobilite alanında öncü ve Avrupa’nın bir numaralı elektrikli araç markası Renault, inovasyon programını ve Z.E. stratejisini (sıfır emisyon) bir adım ileriye taşıyor. Yeni Z.E. 40 pili ile donatılan Renault Zoe artık rekor düzeyde 400 km’lik NEDC sürüş menzili sunuyor. Bu mesafe, lansmanda yer alan mevcut modelin sunduğu menzilin iki katı anlamına geliyor. Zoe’nin 400 km’lik menzili, geniş kitlelere yönelik yüzde 100 elektrikli araçlar arasında en iyisi durumunda. Nisan 2016’da Beijing-Çin’de ilk gösterimi gerçekleştirilen yeni Koleos, SUV sağlamlığı ile bir D sedan otomobilin zarafetini harmanlayarak Renault’nun lüks model serilerine bir örnek oluşturuyor. Paris Otomobil Fuarı’nda çoğu Avrupa pazarında satışa sunulacak olan yeni Koleos Initiale Paris versiyonu da tanıtılıyor. Bu model 2017 baharından itibaren Koleos’un diğer versiyonlarıyla ile aynı zamanda satışa sunuluyor olacak.

RENAULT TREZOR

RENAULT TREZOR

Diğer yandan Trezor, konsept otomobiller alanında yeni bir döngüyü temsil ediyor. Markanın gelecekteki modelleri açısından tasarım ve teknolojilere gönderme yapıyor. Sımsıcak stili ve konfor odaklı özellikleri sayesinde tamamen elektrikli olan bu GT, mobilitenin gelecekteki hali ve otomobile ait heyecan dolu tutkuyu bünyesinde barındırıyor. Renault Trezor, 350 HP güç ve 380 Nm tork üreten elektrikli motoruyla 0-100 kms hızlanmasını 4.0 saniyenin altında tamamlıyor. Renault, Paris’te C-segmentindeki yeni model atağının son ürünü yeni Megane Sedan’ın dünya prömiyerini gerçekleştirdi. 2015 sonunda yeni Megane HB ve 2016 Mart ayında yeni Megane Sport Tourer’ın lansmanında sonra yeni Megane Sedan, ailesnin en yeni ve son üyesi. Yeni Megane Sedan, Renault’nun yenilenen tasarım kimliğinin tüm özelliklerine sahip. Türkiye’de efsaneleşen Megane Sedan yeni versiyonu ile yine tüketicinin beğenisini toplayacak. Otomobilin dinamik ve ayırt edici tasarımı, dengeli oranları ve C şeklinde LED farları ile vurgulanıyor. Yeni Megane Sedan, 7.0 inç TFT renkli dijital ekranı, 8.7 inç multimedya tablet ekranı, R-LINK 2, Multi-Sense, head-up display, eller serbest park sistemi ve diğer konfor ve sürüşe yardımcı birçok teknoloji ile üst segment otomobillerin özelliklerini taşıyor: Aktif acil fren destek sistemi, şerit takip sistemi gibi… Renault Megane Sedan’da beş ileri manuel veya sürekli değişken (CVT) şanzımana sahip 1.6 lt 115 HP, yedi ileri EDC otomatik veya altı ileri manuel şanzıman seçenekleriyle TCe 1.2 lt 130 HP, altı ileri manuel şanzıman ile dCi 1.5 lt 90 HP, altı ileri manuel veya altı ileri EDC otomatik şanzıman seçenekleri ile dCi 1.5 lt 110 HP ve altı ileri manuel şanzıman ile dCi 1.6 lt 130 HP motor-şanzıman seçenekleri olacak. Yeni Megane Sedan, tüm dünyada sadece Oyak Renault’da üretiliyor ve Bursa’dan dünyaya ihraç ediliyor. Bu otomobilin Bursa’daki Oyak Renault Otomobil fabrikalarında üretimi için 200 Milyon Euro yatırım yapıldı. Bu yatırımlar, gerek fabrikada, gerekse tedarikçilerde yapılan yeni kalıp, ekipman ve makine yatırımları, AR-GE ve mühendislik yatırımlarını kapsıyor. Yeni Megane Sedan üretimi, Oyak Renault fabrikalarında 700 kişilik ek istihdam yaratıyor. Esnek üretim prensibine göre tasarlanan standart Renault/Nissan gövde hatlarında, Clio ve yeni Megane Sedan, tek hat üzerinde birlikte üretilebiliyor. EuroNCAP 2015 beş yıldız kriterlerine göre güçlendirilmiş gövdede, sıcak şekillendirilmiş yüksek mukavemetli çelik saclar kullanılıyor. Oyak Renault mühendisleri, projenin ilk etaplarından itibaren yeni Megae Sedan’ın tasarımının geliştirilmesinde çalıştı. Projenin Oyak Renault’ya verilmesiyle birlikte yaklaşık 70 AR-GE çalışanı projede görev aldı.

Yazar: automagg

Bu yazıyı paylaş
%d blogcu bunu beğendi: