Yiğit Timur Dünya Rallikros Şampiyonası’nda

Yeni nesilin iddialı pilotlarından Yiğit Timur, Dünya Rallikros Şampiyonası’na Avitaş’ın ürettiği Türk yarış otomobili Control 4 ile katılıyor. Türkiye Ralli Şampiyonası’nda katıldığı yarışlarda genç yaşına rağmen adından sıkça bahsettiren Timur, Dünya Rallikros Şampiyonası dâhilinde koşulan RX Lites kategorisinde ilk startını

YİĞİT TİMUR

YİĞİT TİMUR

3-4 Mayıs tarihlerinde Portekiz’de Montalegre Pisti’nde alacak. Geçtiğimiz hafta İtalya’da bütün şampiyona pilotları ile sezon basın lansmanına katılan sporcumuz, dünyaca ünlü bir çok pilot ile bir araya geldi. Şampiyonada Türk bayrağını dalgalandırmaktan dolayı gururlu ama bir o kadar da heyecanlı olduğunu söyleyen Yiğit Timur, aracıyla yaptığı testlerde otomobilinin gücünden çok etkilendiğini, Avitaş’ın Türk mühendislerinin Control 4 ile çok başarılı bir iş çıkardıklarını, ilk yarışta bu başarıyı olabildiğince parkura yansıtmak istediğini söyledi.
Kategorisinde beş farklı ülkeden toplamda 10 pilotla mücadele edecek olan Timur, testlerini önce Körfez Pisti’nde daha sonra da İsveç’te Strangnas Pisti’nde gerçekleştirdi. Motorsporları kariyerinde ilk defa rallikros branşında yarışacak olan Türkiye’nin genç yeteneği Yiğit Timur, şunları söyledi: “Rallikros ralli branşına göre daha çok seyirci odaklı bir yarış. Takımımızı bu şampiyonada gerçekten zorlu bir mücadele bekliyor. Parkurun toprak ve asfalt karışık olması, RX Lites serisinin resmi otomobili Control 4’ün tüm yeteneklerini ortaya koymak için ciddi bir çalışma gerektiriyor. İki farklı zeminde de performanstan ödün vermeyen ince ayarları bulabilmek için yaptığımız testlerde ulaştığımız sonuç bu hafta sonu Portekiz’de gerçekleşecek yarışta rakiplerin önüne geçmek için ihtiyacımız olan üstünlüğü sağlayacak mı göreceğiz. Kendime ve takımım TokSport WRT’ye güvenim tam…” 310 HP gücündeki Türk yarış otomobili Control 4’e, dünya arenasında oldukça tecrübeli olan TokSport WRT servis verecek. 3-4 Mayıs tarihlerinde Portekiz’in Montalegre Pisti’nde koşulacak olan yarışı NTV banttan yayınlayacak.

YİĞİT TİMUR

YİĞİT TİMUR

Yazar: automagg

Bu yazıyı paylaş
%d blogcu bunu beğendi: