HABERLER HONDA YENİLİK

Honda altı yeni modelle gövde gösterisi yaptı

Autoshow 2015 Fuarı’nda altı yeni ürünle gövde gösterisi yapan Honda, fuarla birlikte CR-V dizel otomatik, Civic Sedan Black Edition ve Civic HB’yi satışa sunarken kısa bir süre içerisinde Türkiye’de yollara çıkacak olan Civic Type R, HR-V ve Jazz modellerini sergiliyor. Kuruluşundan bu yana Honda olarak ileri mühendisliğini ve teknolojisini insanların hayatını kolaylaştıracak ürünler sunmak için kullanan Honda, uzun bir aradan sonra otomobilseverlere kapısını açan Autoshow 2015 Fuarı’nda tam altı yeni ürününü sergiliyor.

HONDA STANDI
HONDA STANDI

Fuarın gözdelerinden biri yenilenen dizel otomatik CR-V olurken tamamen yeni HR-V ve Civic Type R da büyük ilgi gördü. Honda, dünya genelinde gerçekleştirdiği tüm basın toplantılarında 2015 yılının Honda yılı olacağını duyurmuştu. 2015 yılı boyunca gerçekleştirilen fuarlarda boy gösteren Honda ürünleri, Honda markasının global pazarlardaki rekabetçi gücünü ortaya koyuyor. Geçtiğimiz Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı’nda Honda NSX’in, FCV yakıt hücreli otomobilin ve McLaren ile birlikte geliştirilen yeni Formula 1 aracının Avrupa’da ilk gösterimlerinin yapılması ile Honda, gelişmiş teknolojilerini Avrupalı müşterilerle buluşturmuş ve 2015’in Honda’nın yılı olduğunu yeniden vurgulamıştı. Honda Türkiye Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Sümer; “Tasarımı, gelişmiş motor ve şanzıman özellikleri, güvenlik ekipmanları, kendini kanıtlamış sorunsuzluğu, uzun ömürlülüğü, yakıt ekonomisi ve ikinci el değeri ile 40 yıldır Honda’yı Honda yapan ürünlerimiz, Autoshow 2015’te yerlerini birçok yeni ürüne bırakıyor. Fuarda, her biri Honda mühendisliğinin geldiği seviyeyi kanıtlayan yepyeni altı modeli Türk otomobilseverlerle buluşturuyoruz” dedi.

HONDA JAZZ
HONDA JAZZ

Honda’nın küçük sınıf temsilcisi Jazz, üçüncü ve yeni nesli ile B segmentinde yeni standartlar belirliyor. Tamamen yenilenen ve Honda’nın global B segmenti platformu üzerine yükselen Jazz, bir yandan ileri seviyede iç mekân genişliği ve kullanışlılığı sunarken diğer taraftan ise bünyesinde barındırdığı yeni teknolojilerle güvenlik ve konfor konularında da B segmentine yeni standartlar getiriyor. Önceki nesle göre yeni Honda Jazz’ın uzunluğu 95 mm ve aks aralığı 30 mm artırılmış. Jazz’ın bagaj hacmi de sınıfının en iyi değerini ortaya koyuyor. 354 litrelik (VDA) bagaj, arka koltukların katlanmasıyla 884 litreye kadar artıyor. Honda Earth Dreams Technology ile geliştirilen yeni 1.3 litrelik i-VTEC benzinli motor, performans ile yakıt verimliliğini aynı potada eritiyor. 6000 d/d’de 102 HP güç üreten motor yeni altı ileri manuel şanzımanla veya opsiyonel olarak CVT otomatik şanzımanla kombine ediliyor.

HONDA HR-V
HONDA HR-V

Honda’nın fuardaki bir diğer ilgi çekici modeli olan HR-V, çok daha heyecan verici bir tasarımla yollara çıkıyor. Yeni HR-V, bir SUV’un güçlü ve sağlam duruşu ile bir coupe’nin sportiflik ve dinamizmini aynı potada eriterek görsel bir şölene imza atıyor. Yeni Honda HR-V, sürücü ve berberindeki yolculara sunduğu yaşam alanı ile sınıfının lideri konumunda. Ön ve arka koltuklarda sunulan diz, baş ve omuz mesafesine ancak daha büyük araçlarda rastlanabiliyor. Standart kullanımda 453 litre olan bagaj hacmi, arka koltukların katlanmasıyla 1026 litreye kadar arttırılabiliyor. Geniş bagaj ağzı ise yüklemeyi kolaylaştırıyor. Yeni Honda HR-V, performanstan ödün vermeden tutumlu ve çevreci olunabileceğini gösteren motorlarla yollara çıkıyor. Biri benzinli ve diğeri dizel olmak üzere Euro6 emisyonlarına uyumlu iki farklı motor seçeneği bulunuyor. 1.5 i-VTEC 130 HP güç üretirken 1.6 i-DTEC ise 120 HP’ye sahip. Her iki motor da altı ileri manuel şanzımanla kombine edilirken, 1.5 i-VTEC’te CVT otomatik şanzıman opsiyon olarak sunuluyor.

HONDA CIVIC TYPE R
HONDA CIVIC TYPE R

Fuarın en ilgi çekici otomobillerinden biri olan Civic Type R ise bugüne kadar yüksek devirli atmosferik motorları kullanan Honda için yeni bir dönemi ifade ediyor. Yeni Civic Type R’ın motor kaputunun altına tamamen yeni bir başyapıt bulunuyor: 2.0 VTEC Turbo. Direkt enjeksiyonlu turbo beslemeli, 2.0 litrelik dört silindirli motor 6500 d/d’de 310 PS güç ve henüz 2500 d/d’de 400 Nm tork üretiyor. Söz konusu değerler yüksek performanslı önden çekişli kompakt hatchback sınıfında benzersiz performans rakamlarına imza atıyor. 0-100 km/s hızlanmasını 5.7 saniyede tamamlayan Civic Type R, 270 km/s’lik maksimum hıza ulaşıyor ve böylece sınıfının en iyi performans değerlerine sahip oluyor. Türkiye’de büyük ilgi gören CR-V ise artık her biri Euro6 normuna uygun ikisi dizel ve biri 155 HP gücünde 2.0 i-VTEC benzinli olmak üzere üç farklı motor seçeneğiyle üretiliyor. Giriş seviyesinde yer alan 1.6 litre hacimli dört silindirli i-DTEC dizel motor 120 HP güç üretiyor. Aynı motorun çift turbolu türevi ise 160 HP güce sahip. 350 Nm tork üreten bu motor yerini aldığı 2.2 i-DTEC dizel motora oranla yüzde 6 daha güçlü olmasına karşın çok tutumlu ve çevreci bir yapı ortaya koyuyor. 100 km’de ortalama 4.9 litre yakıt tüketen motor sadece 129 g/km’lik bir CO2 salınımına imza atıyor. Yeni dizel motor kadar yeni otomatik şanzıman da övgüyü hak ediyor. Daha önce kullanılan beş kademeli otomatik şanzımanın yerini alan dokuz ileri otomatik şanzıman kısa oranları sayesinde seri bir sürüş sunmakla kalmıyor, aynı zamanda düşük tüketim ve emisyon değerlerinin elde edilmesine önemli oranda katkı sağlıyor.

Similar Posts

%d blogcu bunu beğendi: