DACIA HABERLER YENİLİK

Yeni Dacia Sandero kaç para?

Yenilenen Dacia Sandero ve Logan MCV Türkiye’de satışa sunuldu. Sandero’nun yenilenen tasarımının yanısıra otomobile birçok donanım da eklenmiş. Dört hava yastığı, hız sabitleyici, arka cam otomatikleri, deri direksiyon ve elektrikli dış dikiz aynaları gibi donanımlar bunlardan bazıları. Ayrıca Türkiye’de yeni 1.0 lt SCe 75 HP benzinli motor, Renault Grubu modelleri arasında ilk kez Sandero ve Logan MCV ile pazara sunuluyor.

DACIA SANDERO STEPWAY
DACIA SANDERO STEPWAY

Sandero, Türkiye’de iki farklı ekipman seviyesi (Ambiance ve Stepway) ve dört farklı motor ile (1.0 lt 75 HP, 0.9 lt 90 HP manuel ve otomatik, 1.5 lt dCi 75 HP, 1.5 lt dCi 90 HP manual ve otomatik) ile pazara sunuluyor. Logan MCV ise tek ekipman seviyesi (Ambiance) ve iki farklı motor seçeneği (1.0 lt 75 HP, 1.5 lt dCi 90 HP) ile müşterilerin beğenisine sunuluyor. Yenilenen Sandero, Türkiye’de 42 bin 550 TL ve Logan MCV 46 bin 800 TL’den başlayan fiyatlarla 12 Aralık 2016 tarihinde satışa sunuluyor. Yenilenen Sandero ve Logan MCV şimdi daha da modern bir tasarım anlayışını yansıtıyor. Yepyeni far tasarımı, yenilenen iç mekân, saklama gözü çözümleri ve ekipmanlar her zamanki gibi uygun fiyatlarla sunuluyor. Sandero ve Logan MCV yepyeni bir ön tasarıma kavuştu: Önde LED ve arkada yepyeni bir far tasarımı sayesinde daha dinamik ve modern bir görünüm kazanılmış. Arka stopların tasarımında dört kareli tasarım imzası göze çarpıyor.Yeni tampon tasarımı ve hava ızgarası ile sis farlarındaki krom detaylar da modellerin kaslı hatlarını ön plana çıkarıyor. Tüm bu dış tasarım ayrıntıları ile yeni Sandero ve yeni Logan MCV artık daha güçlü bir tasarıma sahip. Ayrıca modellerin jant serisi de yenilendi. Sandero’nun Stepway versiyonu, Duster’dan esintiler taşıyan yeni bir tasarım kimliğine sahip oldu. Öndeki ızgara ve krom detaylar sayesinde Sandero’nun tasarımına zarif, dinamik bir duruş kazandırıyor.

DACIA LOGAN MCV
DACIA LOGAN MCV

Aracın yerden yüksekliği ve krom tavan barları aracın SUV karakterini vurguluyor. Arkada ise krom egzoz çıkışı sağlam ve atak karakterini ön plana çıkarıyor. Yeni modellerin iç tasarımları artık daha da statü sahibi bir görünüme kavuştu. Direksiyondaki, hava çıkışlarındaki, gösterge tablosu, orta konsoldaki ve kapı kollarındaki, ayrıca vites kolundaki saten görünümlü krom detaylar modellerin bu özelliğini vurguluyor. Yeni direksiyon simidinde korna merkezde yer alıyor. Stepway versiyonunda deri direksiyon simidi dayanıklı ve hoş bir dokunma hissine sahip. Yeni modeller taptaze bir hava ve konfor hissi veren yeni döşemeler ile donatıldı. Yeni Sandero Stepway’deki döşeme, derinlik hissi vermesi bakımından 3D dokumaya ve üst dikişlere sahip. Tüm bunlar da daha dinamik bir görünüm elde edilmesine katkı sağlıyor. Yeni modeller, sürüşü kolaylaştıran ve daha pratik hale getiren yeni sürüş destek sistemlerine sahip: geri görüş kamerası (opsiyon) ve yokuş kalkış desteği. Ayrıca ön ve arka elektrikli cam düğmeleri kapı panellerinde yer alıyor. Sürücü için cam düğmesine “tek dokunuş” fonksiyonu eklendi. Dahası, sürücü koltuğuna entegre geri çekilebilir kol dayanağı ile konfor daha da artırıldı (Stepway versiyonunda). Aracın kabini her zamankinden daha geniş ve öndeki cep telefonu gözü ve konsolun yanındaki küçük göz gibi saklama çözümleri sayesinde daha da pratik hale getirildi. Arkada oturan yolcuların mobil cihazlarını şarj etmesine imkân veren yeni bir 12-voltluk priz de eklendi. Dacia, Oyak Renaut fabrikalarında üretilen yepyeni SCe 75 benzinli motoru pazara sunan ilk Renault Grubu markası oldu. 75 HP güç ve 97 Nm tork üreten üç silindirli, 1.0 litre motor, CO2 emisyonlarını yaklaşık yüzde 10 düşürüyor ve selefi olan 1.2 lt 16V 75 HP motordan daha az yakıt tüketiyor. Sandero 1.0, 158 km/s maksimum hıza ulaşabiliyor. 0-100 km/s hızlanmasıysa  14.2 saniye. Otomobilin ortalama yakıt tüketimi 5.2 lt/100 km ile oldukça iddialı. Türkiye pazarında çok satması beklenen dizel-otomatik versiyon ise 90 HP güç ve 220 Nm tork üretiyor. 172 km/s maksimum hız ve 12.2 sn’lik 0-100 km/s hızlanma verilerine sahip olan otomobilin ortalama yakıt tüketimiyse 3.6 lt/100 km.

YENİ DACIA SANDERO VE LOGAN MCV FİYAT LİSTESİ
Sandero Stepway 0.9 Turbo 48.900 TL
Sandero Stepway 0.9 TurboEasy-R 51.900 TL
Sandero Stepway 1.5 dCi 55.800 TL
Sandero Stepway 1.5 dCi Easy-R 60.800 TL
Logan MCV 1.5 dCi Ambiance 53.700 TL

Similar Posts

%d blogcu bunu beğendi: