HABERLER OPEL YENİLİK

Yeni Opel Corsa ne zaman Türkiye’de?

Son beş jenerasyonu ile tüm dünyada 14 milyon adet satış rakamına ulaşan Corsa’nın AutoBest ödüllü altıncı jenerasyonu mart ayında Türkiye’de satışa sunulacak. Üç nesli ile art arda AutoBest ödülü kazanan tek otomobil olan Opel Corsa, tamamen yenilenen altıncı jenerasyonu ile çok yakında pazarın iddialı oyuncularından biri olacak. Türkiye’de 2016 yılında pazara sunulan beşinci jenerasyonu sonrası takipçileri tarafından büyük bir merakla beklenen Corsa’nın altıncı nesli Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılmıştı.

OPEL CORSA

Corsa, 1982 yılından bu yana üretiliyor ve bugüne kadar dünya çapında 14 milyon adet satıldı. Ülkemizde de 20 yılda 216 binin üzerinde satılan Corsa, tamamen yenilenen özellikleriyle satış rakamlarını daha yukarılara taşımayı hedefliyor.

Autobest 2020’yi kazandı
31 ülkenin alanında uzmanlaşmış gazetecilerinden oluşan uluslararası AutoBest Jürisi, geçtiğimiz yıl kasım ayında Intercity İstanbul Park’ta düzenlenen test sürüşleri sonrasında yeni Opel Corsa’yı “Avrupa’da 2020 Yılının Satın Alması En Mantıklı Otomobili” (Best Buy Car of Europe) olarak birinci seçti. Opel Corsa, bu ödülle birlikte, ilk kez üç jenerasyonu ile AutoBest kazanan ilk otomobil modeli olarak bir rekora imza attı.

LED Matrix farlar
yeni Opel Corsa, altıncı neslinde de gelişmiş güvenlik özellikleri ve 10.0 inç multimedya sistemi gibi özelliklerle iddiasını ortaya koyuyor.  Ayrıca Opel Corsa, küçük sınıfta ilk defa sunulan ve daha önceden Insignia gibi modellerde gördüğümüz LED Matrix farları da içeriyor.

Similar Posts

%d blogcu bunu beğendi: