HABERLER RENAULT YENİLİK

Renault Master yenilendi

Yeni Renault Master, tamamen yenilenen dış tasarımı ile Türkiye’de satışa sunuldu. Panelvan ve kamyonet seçenekleri olan aracın kabininde de önemli yenilikler var. Yeni Renault Master, daha dinamik ön tasarımı ile birlikte diğer Renault modelleriyle ortak bir görsel kimlik sunuyor. Renault tasarım kimliğini yansıtan C şeklindeki LED gündüz farları ve yükseltilmiş kaput seviyesi, yeni Master’a güçlü bir görünüm kazandırıyor. Daha kaslı bir görünüme sahip yeni ön tampon ve krom çizgilerle detaylandırılmış ön ızgara ise Master’ın modern görünümüne katkı sağlıyor.

RENAULT MASTER

Yeni Master, şık ve kullanışlı özellikleri sayesinde binek otomobiller ile benzer konfor sunuyor. TFT yol bilgisayarı ile donatılmış yeni bir gösterge paneli standart. Yeni görünümü ile kalite algısını yükselten yeni havalandırma kanalları da dikkat çekiyor. Binek otomobil konforu yaratan yeni direksiyon ve vites topuzunun yanında orta konsol da yenilenmiş. Acil fren destek sistemi, elektronik denge programı gibi güvenlik ekipmanlarını standart olarak sunan Renault Master; ayrıca yan rüzgâr koruma sistemi gibi yeni sürüşe yardımcı destek sistemine de sahip.

Yeni Renault Master, altı ileri manuel şanzımanla 2.3 lt dCi 145 HP, 150 HP ve 165 HP olmak üzere üç farklı motor seçeneğine sahip. Araçta arkadan itiş ve şehir içi kullanıma uygun önden çekiş seçenekleri de yer alıyor. Daha verimli ve emisyon normlarına uygun yeni 2.3 lt dCi motorlar, Euro 6d-TEMP normlarına uygun. Twin turbo teknolojisine sahip olan motorlar, 385 Nm‘ye kadar tork üretebiliyor. Yeni motorların ortalama tüketimi 5.8-8.1 lt/100 km aralığında değişiyor.

Yeni Renault Master’ın, panelvan versiyonunda; 8, 9, 11, 13, 15 ve 17 metreküp olmak üzere altı farklı yükleme kapasitesi bulunuyor. Kamyonet versiyonları ise tek ve çift kabin olmak üzere kısa ve uzun boyutları ile sunuluyor. Yeni ‘duman gri’ opak renk ise farklı bir seçenek olarak dikkat çekiyor. Türkiye’de 1998 yılından bu yana pazarda olan Renault Master, yenilenen yüzü ile 158.000 TL’den başlayan fiyatlarla müşterileri ile buluşuyor.

Similar Posts

%d blogcu bunu beğendi: