AUDI HABERLER YENİLİK

Audi A3 Sportback tamamen yenilendi

Audi A3, 1996 yılından beri kompakt sınıfın en iyi otomobilleri arasında yer alıyor. Bu başarılı modelin dördüncü neslini tanıtan Audi; premium kompaktlar arasında standartları yeniden belirlemek istiyor. Tamamen yeni dijitalleştirilmiş iç mekân ve modern bilgi-eğlence sistemi yeni A3’ün temelini oluşturuyor. Güçlü ve verimli motorlar ile yenilikçi sürüş destek sistemleri de dikkat çekici özellikler arasında.

AUDI A3 SPORTBACK

Oldukça sportif görünen yeni Audi A3, kaslı çamurlukları ve eğimli C sütunu ile dinamizmini vurguluyor. Ön tarafta ise altıgen petek ızgara göze çarpıyor. Fotoğraflara bakıldığında bile kaliteli olduğu belli olan iç mekân, tamamen sürüşe odaklı tasarlanmış. Audi A3 Sportback, standart olarak 10.25 inçlik sanal kokpit ile satılacak. 12.3 inçlik ekran ise üst modellerde sunuluyor. MMI işletim sistemi, önceki modelde göre on kat daha fazla bilgi işlem gücü sağlıyor.

Yeni A3 Sportback’teki tüm motorlar, yüksek torkları ve verimlilikleriyle dikkat çekiyor. 1.5 lt TFSI motor 150 HP güç üretiyor. Dizel isteyenler ise yine 150 HP güç üreten 2.0 TDI’ı seçebilecek. Her iki motorda da manuel ve S tronic otomatik şanzıman opsiyonu yer alıyor. Otomobil pazara sunulduktan kısa bir süre sonra 1.5 TFSI motorun hafif hibrit versiyonu da satılmaya başlayacak. Otomobilin quattro versiyonları da ileriki dönemde tanıtılacak.

Similar Posts

%d blogcu bunu beğendi: