BMW HABERLER YENİLİK

BMW yeni 4 Serisi Coupe’yi tanıttı

BMW, sportif sürüş özellikleriyle sınıfının iddialı otomobillerinden 4 Serisi Coupe’yi tamamen yeniledi ve online basın toplantısıyla dünyaya tanıttı.

BMW 4 SERİSİ COUPE

Keskin çizgileriyle yeni tasarım dilini öne çıkaran; BMW’nin coupe geleneğinde ulaştığı en son noktayı temsil eden yeni BMW 4 Serisi Coupe; ekim ayından itibaren yetkili satıcılarda olacak ve kasım ayında yollara çıkacak. Yeni BMW 4 Serisi Coupe; Türkiye’de ilk etapta 1.6 litrelik 170 HP güç üreten benzinli motora sahip 418i modeli ile satışa sunulacak.

Çarpıcı gövde tasarımı ve benzersiz orantılarıyla yeni BMW 4 Serisi Coupe, BMW dikey böbrek Izgara tasarımına yeni bir yorum getiriyor. Güçlü omuz çizgisiyle coupe görünümünü gözler önüne seren 4 Serisi Coupe; standart olarak sunulan LED farlarıyla modern görünümünü kuvvetlendirirken, opsiyonel olarak BMW Laserlight sistemi de tercih edilebiliyor.

Yeni BMW 4 Serisi Coupe, göz alıcı L-şekilli ışık çubuklarına sahip; karartılmış LED stoplarla birlikte çarpıcı dış tasarımına son noktayı koyuyor.

Yeni BMW 4 Serisi Coupe, hassas şekilde optimize edilen gövde yapısı ve şasi teknolojisiyle; tutkunlarına karakteristik bir sürüş deneyimi sunmayı hedefliyor. Ağırlık merkezinin 21 milimetre daha alçağa çekilmesiyle; arka aks açıklığı 3 Serisi Sedan’dan 23 milimetre daha geniş olarak tasarlanan 4 Serisi Coupe; hafifletilen gövde ve şasi yapısıyla yüzde 50/50’lik ön/arka ağırlık dengesi elde ederken; aerodinamik yapısıyla da benzersiz bir sürüş deneyimi sunmak amacında.

Sportif sürüş keyfine odaklanan iç tasarımıyla yeni BMW 4 Serisi Coupe, sürücü odaklı kokpitiyle dikkatleri üzerine çekiyor. 10.25 inç’lik bilgi-eğlence ekranının yanında, tamamen dijital 12.3 inçlik gösterge paneli de modelde kullanılan en son teknolojilere ışık tutuyor. Sportif görünümünü M Sport tasarım seçeneğiyle en üst seviyeye çıkaran yeni BMW 4 Serisi Coupe’de; M Sport’a özgü tasarımlı deri direksiyon ve M Sport koltuklar göz alıcı bir iç tasarım yaratıyor.

Opsiyonel olarak sunulan yeni nesil BMW head-up display yüzde 70 daha geniş projeksiyon yüzeyi sunarken; dijital gösterge kümesindeki çevrenin yenilikçi 3D görselleştirmesi; sürücüler için otomobilin ve çevresinin yanı sıra aktifleştirilmiş yardım sistemlerinin sunduğu işlevleri de daha rahat takip edilebilmesine olanak sağlıyor.

Aktif sürüş destek sistemleri

4 Serisi Coupe’de, önceki modele göre önemli ölçüde geliştirilen sürücü destek sistemlerine eklenen otomatik fren yapma özelliğine sahip; direksiyonu da yönlendirebilen şerit terk uyarısı da standart olarak sunulan özellikler arasında.

Yeni BMW 4 Serisi Coupe, BMW’nin en gelişmiş donanımlarıyla yollarla buluşacak. 4 Serisi Coupe’de standart olarak sunulan sürüş asistanı, otomatik park özellikli park asistanı ve geri sürüş asistanı sistemlerine ek olarak; en modern multimedya teknolojisine sahip BMW Live Cockpit Professional, 16 hoparlörlü Harman Kardon ses sistemi; kablosuz şarj fonksiyonuna sahip akıllı telefon bağlantı sistemi; Apple CarPlay ve Android Auto özelliklerini içeren akıllı telefon arayüzü öne çıkan donanımlar olacak.

BMW 420i Coupe’de dört silindirli ve 1998 cc’lik turbo motor bulunuyor. Sekiz ileri otomatik şanzımanla eşleşen bu motor 184 HP gücünde. 300 Nm tork sunan motor, maksimum hızın 240 km/s’ye ulaşmasına olanak tanıyor. 0-100 km/s hızlanma ise 7.5 saniye. Ortalama yakıt tüketimi 5.8 lt/100 km olarak veriliyor.

430i Coupe’de motor gücü 258 HP’ye ulaşıyor. 400 Nm tork sunan bu motor sayesinde 250 km/s maksimum hıza ulaşan 430i, 5.8 saniyede 0-100 km/s hızlanmasını tamamlıyor. Yakıt tüketimi ise 6.1 lt/100 km.

Altı silindirli ve dört tekerlekten çekişli olan M440i xDrive’ın gücü 374 HP’ye torku ise 500 Nm’ye ulaşıyor. 4.5 saniyede 0-100 km/s hızlanmasını gerçekleştiren otomobilin tüketimi 7.1 lt/100 km.

Dizel motorlara gelindiğinde 420d Coupe’nin 190 HP; 430d xDrive Coupe’nin 286 HP ve M440d xDrive Coupe’nin ise 340 HP güç ürettiği görülüyor. 420d’nin yakıt tüketimi 4.2 lt/100 km’ye kadar düşüyor.
M440d xDrive Coupe ise 250 km/s maksimum hızı ve 4.7 saniyelik 0-100 km/s hızlanması ile neredeyse benzinli M440i kadar hızlı…

Similar Posts

%d blogcu bunu beğendi: