OPEL YENİLİK

Opel Grandland yenilendi

Opel, Crossland ve Mokka’dan sonra bir diğer SUV modeli olan Grandland’i de ‘Opel Vizör’ tasarım anlayışıyla yeniledi. Böylece Opel’in tüm SUV modelleri markanın güçlü tasarım dili, dijital kokpit özelliği ve yüksek teknolojiler donatılmış olacak. İleri teknolojiler, gelişmiş güvenlik sistemleri ve üstün konfor düzeyi sunmayı hedefleyen yeni Opel Grandland, geniş ekranlı sezgisel Opel Pure Panel özelliği ile tamamen dijital bir kokpit deneyimi yaşatacak.

OPEL GRANDLAND

Makyajı Grandland ayrıca içten yanmalı motorlara ek olarak dört tekerlekten çekişli şarj edilebilir hibrit güç-aktarma çözümü ile de kullanıcılara daha fazla seçim özgürlüğü sunuyor. Yenilenen Crossland ile başlayan ve ilk kez yeni Mokka’da tam anlamıyla karşımıza çıkan iddialı ve dinamik tasarım özellikleri makyajlı Grandland’e de uygulandı. Yeni Opel Grandland’ın iddialı tasarımı net ve düzgün çizgilerle ilk bakışta kendini gösteriyor. Markanın yeni tasarım ögelerinden biri olan ‘Opel Vizör’ ön cepheye yayılıyor. Grandland ismi ve şimşek logosu ise bagaj kapağının ortasında konumlanıyor.

Gövde renginde tamponlar, yan paneller ile parlak siyah ve gümüş renkli gövde altı koruma kaplamaları, genel tasarımı tamamlayıcı özellikler olarak dikkatleri çekiyor. Yeni Grandland’de ayrıca, çift renkli tavan seçeneği de sunuluyor. Grandland’de toplam 168 LED’e sahip uyarlanabilir IntelliLux LED Pixel farlar bulunuyor. Alman markanın amiral gemisi Insignia’nın teknolojisi, böylece Opel’in en büyük SUV’unda da yer bulmuş oluyor. Grandland, gece görüşüyle de dikkat çekiyor. Bu sistem, karanlıkta 100 metreye kadar mesafedeki yayaları ve hayvanları algılayarak sürücüyü uyarıyor.

Sistemin kızılötesi kamerası, Grandland’ın 100 metre ilerisindeki insanları ve hayvanları çevredeki sıcaklık farklarına göre belirleyebiliyor. Gece görüşü, 12.0 inçlik dijital sürücü bilgi merkezinde yayaların konumunu gösterme kabiliyetine de sahip. İki geniş ekrandan oluşan Opel Pure Panel çok sayıda düğmeyi gereksiz kılıyor. 10.0 inçe kadar olan merkezi dokunmatik ekran sürücüye dönük olarak tasarlandığından gözleri yoldan ayırmadan sürüşe konsantre olmaya olanak tanıyor. Otoyol entegrasyon yardımı otomatik şanzımanlı modeller ile birlikte gelen yeni bir özellik. Bir kamera ve radar sensörleri kullanan sistem, sürüşü daha da rahat hale getirmek için çeşitli yardımcıları bir araya getiriyor.

Uyarlanabilir hız sabitleyici, ayarlanan hıza göre öndeki araçla olan mesafeyi koruyor ve aktif şerit konumlandırma ile birlikte Grandland’ı şeridin ortasında tutuyor. Grandland’in hızı, ayarlanan hızı aşmadan öndeki aracı takip etmek için artıyor veya azalıyor. Ayrıca gerekirse fren yaparak durabiliyor. Dur ve kalk özelliği sayesinde otoyol entegrasyon asistanına sahip olan modeller sürüşe otomatik olarak kaldığı yerden devam edebiliyor.

Yenilenen Opel Grandland yalnızca sürüş destek sistemleriyle değil, konfor açısından da en yüksek standartları karşılamak üzere tasarlanmış. Ergonomik aktif koltuklar Grandland’ın sınıfında benzersiz olarak kabul ediliyor. Bu koltuklar, elektrikli ayardan elektro-pnömatik bel desteğine kadar çok çeşitli fırsatlar sunuyor. Deri döşemeli versiyonlarda ayrıca ısıtma ve havalandırma fonksiyonu da mevcut. Anahtarsız giriş ve çalıştırmanın yanında bagaj kapağı da tek bir ayak hareketiyle açılıp-kapatılabiliyor. Apple CarPlay ve Android Auto ile uyumlu bilgi-eğlence sistemi gerçek zamanlı trafik bilgileri, çevrimiçi harita güncellemeleri ve tahmini navigasyon gibi özellikleriyle yolculuğu daha rahatlatıcı hale getiriyor. Orta konsolda ayrıca kablosuz şarj ünitesi de bulunuyor.

Grandland müşterileri, çoklu enerji platformunun esnekliği sayesinde verimli dizel ve benzinli motorlardan elektrikli plug-in hibritlere kadar birçok seçeneğe sahip olacak. Henüz motor seçenekleri tam olarak açıklanmadı ama PSA Grubu’nun tanıdık motor ve şanzımanları kullanılmaya devam edecektir. Opel, birkaç hafta içinde yenilenen SUV modeli için yurt dışı satış fiyatlarını açıklayacak ve yeni Grandland’i siparişe açacak. Almanya’da üretilen yeni Opel Grandland’in sonbaharda yollara çıkacağı düşünülüyor.

Similar Posts

%d blogcu bunu beğendi: