AUDI MERT YILMAZ SÜRÜŞ

Audi A3 Sportback test sürüşü

Audi’nin premium C segmentteki iddialı temsilcisi A3 dördüncü nesliyle Türkiye’de satışa sunuldu. Yeni Audi A3, Sportback modelde 452 bin 900, sedan modelde ise 483 bin 900 TL’lik başlangıç fiyatlarına sahip. Aynı motor seçeneğine sahip VW Golf’ten 50 bin TL daha pahalı olan 2021 Audi A3’ün en büyük rakipleri Mercedes A 200 ve BMW 118i.

Audi A3 mü Mercedes A Serisi mi? Bu gibi soruların cevaplarını testimizde bulabilirsiniz. 021 Audi A3, Sportback ve sedan olmak üzere iki farklı gövde seçeneğiyle alınabiliyor. Her iki gövdede de, iki donanım seviyesi ve iki farklı motor seçeneği bulunuyor. Yeni Audi A3, 1.5 litrelik dört silindirli TFSI ve 1.0 litrelik üç silindirli TFSI yarı hibrit motor seçeneklerinin yanında Advanced ve S Line adındaki iki farklı donanım seviyesinde alınabiliyor. Yeni Audi A3 ile ilgili ilk sorulan soru 1.6 TDI motorun olup olmadığı. Bu sorunun cevabı hayır. Yeni Audi A3’te dizel seçeneği sunulmuyor. Yeni Audi A3 Sportbac’in 150 HP’lik 1.5 TFSI mild hybrid yani yarı hibrit motorlu ve yedi ileri S tronic şanzımanlı modelini test ettik.

Bakalım 150 HP’lik Audi A3 yarı hibrit motoruyla yüksek performans ve düşük yakıt tüketimi sağlıyor mu? Audi A3’ün yakıt tüketimi kaç litre? Peki A3kaç para? S Line donanım paketli test otomobilimizin fiyatı 500 bin TL’yi geçiyordu. 2021 Audi A3 Sportback inceleme videosunda tüm detayları anlatmaya çalıştık. Audi A3 test sürüşünde merak ettiğiniz birçok sorunun cevabını bulacaksınız. Kanalımıza abone olmayı ve videomuzu beğenmeyi unutmayın lütfen…

Similar Posts

%d blogcu bunu beğendi: