MERT YILMAZ SÜRÜŞ VW

Volkswagen Golf test sürüşü

Yeni Volkswagen Golf biraz geç kalsa da geçtiğimiz mart ayında Türkiye’de satışa çıktı. Kompakt sınıfın en iyisi mi? VW Golf için bu soru hep sorulur. Golf 8 de sınıfının en iyisi olmak için tasarlanmış. Özellikle önden görünümüyle oldukça agresif bir görünüme kavuşan 2021 Golf yine de klasik tarzını korumaya devam ediyor. Yeni Golf için sorulan en önemli sorulardan biri dizel yani 1.6 TDI motoru var mı oluyor fakat bu sorunun cevabı hayır.

Maalesef artık dizel motorlu Golf Türkiye’ye gelmiyor. 1.0 ve 1.5 litrelik eTSI yarı hibrit motorlar ise neredeyse dizeller kadar ekonomik. Yeni Volkswagen Golf’ün 150 HP’lik 1.5 eTSI motorlu ve yedi ileri DSG şanzımanlı modelini test ettik. Yeni VW Golf’ün Türkiye’de Life, Style ve R-Line donanım paketleri bulunuyor. En ucuz model olan manuel şanzımanlı Golf ise Impression paketle satılıyor. Bakalım 150 HP’lik VW Golf yarı hibrit motoruyla başarılı bir performans ve düşük yakıt tüketimi sağlıyor mu? VW Golf’ün yakıt tüketimi kaç litre? Peki Golf kaç para? R-Line donanım paketli test otomobilimizin fiyatı 500 bin TL’ye yaklaşıyordu.

2021 Volkswagen Golf inceleme videosunda tüm detayları anlatmaya çalıştık. VW Golf test sürüşünde merak ettiğiniz birçok sorunun cevabını bulacaksınız. Kanalımıza abone olmayı ve videomuzu beğenmeyi unutmayın lütfen…

Similar Posts

%d blogcu bunu beğendi: