CITROEN YENİLİK

Makyajlı Citroen C3 Aircross Türkiye’de

Citroen, makyajlı C3 Aircross’u Türkiye’de satışa sundu. Markanın güncel tasarım diliyle birlikte güçlü bir ön görünüme kavuşan C3 Aircross; artırılan konforu, teknolojisi ve bilinen modüler yapısıyla B SUV sınıfındaki iddiasını yükseltmeyi hedefliyor. Yenilenen C3 Aircross, her ikisine de EAT6 otomatik şanzımanın eşlik ettiği, 1.2 PureTech benzinli ve 1.5 BlueHDi dizel motor seçenekleriyle Türkiye’de satılmaya başladı.

Feel, Feel Bold ve Shine olmak üzere üç farklı donanım seçeneğinin sunulduğu makyajlı C3 Aircross’da zengin kişiselleştirme seçenekleri de sunuluyor. Altı farklı gövde rengi ve iki farklı tavan rengiyle tercih edilebilen C3 Aircross, dört farklı renk paketiyle de kişiselleştirilebiliyor. Citroen’e göre segmentinin en geniş iç mekânı C3 Aircross’ta bulunuyor. Ayrıca sınıfının iyi arka koltuk diz ve baş mesafesine sahip olduğu da idda ediliyor. Makyajlı C3 Aircross, 300 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

İlk olarak 2020 yılında makyajlı Citroen C3’te kullanılan tasarım felsefesi Aircross’ta da devam ediyor. Yeni ön görünüm, özellikle V ışık imzasına sahip yeni LED far tasarımıyla birlikte bakışları üzerine çekiyor. Citroen C3 ve yeni Citroen C4 ile benzer olan ancak daha heybetli bir görünüme sahip olan krom marka logosu LED farlara doğru genişliyor. LED farlar yüksek aydınlatma performansıyla daha fazla görüş ve güvenlik sağlıyor. Yeni geometrik desene sahip ön ızgara, renk eklentilerine sahip yeni tampon alt koruma kaplaması gibi detaylar makyajlı C3 Aircross’un güçlü görünümünü destekliyor. Yeni ön tasarım yüksek ve yatay tasarımlı motor kaputu ile modern bir görünüm sunuyor. Çamurluk kaplamaları ile yan gövde kaplamaları da bu güçlü görünümü destekleyen elemanlar arasında.

Citroen C3 Aircross, ülkemizde PureTech benzinli ve BlueHDi dizel motorlarla satılacak. 1.2 lt’lik üç silindirli PureTech turbo motor 5500 d/d’de 130 HP güç ve 1750 d/d’de 230 Nm tork üretiyor. Altı ileri tork konvertörlü otomatik şanzımanla 197 km/s maksimum hıza sahip olan otomobil, 0-100 km/s hızlanmasını 9.2 saniyede tamamlıyor. 100 km’deki ortalama yakıt tüketimi ise WLTP normuna göre 6.1 litre olarak açıklanıyor. C3 Aircross’ta dizel güç ünitesi olarak ise yüksek verimliliğiyle bilinen 1.5 BluHDi motor yer alıyor. Yine altı ileri tork konvertörlü EAT6 otomatik şanzımanla eşleşen bu motor 3750 d/d’de 120 HP güç ve 1750 d/d’den itibaren 300 Nm tork üretiyor. Dizel verisyonun maksimum hızı 189 km/s ve 0-100 km/s hızlanması 10.0 saniye. WLTP normuna göre 100 km’deki ortalama yakıt tüketimi ise 5.1 litre. Her iki motor seçeneğinde stop/start sistemi standart olarak yer alıyor.

Citroen C3 Aircross 4155 mm uzunluğa sahip. İki parça halinde bağımsız olarak 150 mm ileri-geri hareket eden kızaklı arka koltuklar kabin içi fonksiyonelliği artırıyor. Katlanan ön yolcu koltuğu ise 2.40 metreye kadar uzunluğa sahip demonte mobilya setlerini veya spor ekipmanlarını taşıma olanağı sunuyor. Kızaklı koltukların sağladığı fonksiyonellikle 410 litre ila 520 litre arasında değişen bagaj hacmi, arka koltukların katlanmasıyla 1289 litreye kadar çıkıyor. Geniş cam alanlar ve panoramik cam tavanın da katkısıyla sürücü ve beraberindeki yolcular aydınlık bir iç mekânın keyfini sürebiliyor. Citroen C3 Aircross hem arka hem de ön koltuklardan erişilebilen ve sürgülü bir kapakla kapatılabilen geniş bir saklama alanına sahip yeni orta konsol ile de dikkat çekiyor. Arka koltuktaki katlanan orta kol dayamayla bütünleşmiş bardak tutucular, ön koltukların arkasındaki cepler ve orta konsolun alt kısmındaki çok sayıda alan dahil olmak üzere tüm yolculara bolca saklama alanı sunuluyor.

Yenilenen Citroen C3 Aircross’un konforu da artırılmış. Sürüş konforu öncelikli süspansiyon ayarlarına ek olarak, C5 Aircross modelinde kullanılan yeni Advanced Comfort koltuklarla rahatlığın artırılması amaçlanmış. Metropolitan Gri kumaş ve Hype Gri deri ambiyanslarıyla sunulan Advanced Comfort koltuklar; görsel, ağırlama, duruş ve dinamik konfor olmak üzere dört konfor özelliği ile donatılmış durumda. Görsel konfor, henüz ilk göz teması ile dolgu malzemesi ve Citroen dikişleriyle yumuşak ve rahat izlenimini veriyor. Ağırlama konforu, bir yatak pedi gibi vücuda oturan ve hemen kendini hissettiren ekstra 15 mm köpük ile sağlanıyor. Geniş ve cömertçe boyutlandırılmış koltukların güçlendirilmiş destekleri duruş konforunu sağlıyor. Koltuğun ortasındaki yüksek yoğunluklu bir ince katman ve daha kalın ana köpüğün kombinasyonuyla sağlanan dinamik konfor uzun yolculukları daha konforlu hale getiriyor.

Yeni dokunmatik ekran

Makyajlı Citroen C3 Aircross, sürüşü kolaylaştıran ve daha güvenli bir sürüş sağlayan teknolojilerle donatılmış. Yeni 9.0 inç dokunmatik ekran kullanım kolaylığını destekliyor. Yüksek çözünürlüklü ekran, Apple CarPlay ile uyumlu ekran yansıtma özelliği ile yolculukları keyfe dönüştürürken, kablosuz akıllı telefon şarjı gibi özellikler hayatı kolaylaştırıyor. Yenilenen C3 Aircross ayrıca, sürüş konforunu ve güvenliğini destekleyici 12 farklı sürüş destek sistemiyle dikkatleri çekiyor. Head-up display sürüşle ilgili önemli bilgileri sürücünün görüş alanında gösterirken, trafik işareti tanıma ve hız limitleme sistemi, aktif güvenlik freni, uzun far asistanı ve çarpışma uyarı sistemi gibi birçok fonksiyon güvenliği artırıyor. Anahtarsız giriş ve çalıştırma ve 180 derece geri görüş özelliğine sahip arka kamera gibi teknolojiler de Citroen C3 Aircross ile geçirilen zamanı daha pratik kılıyor. Tüm bunlara ek olarak, kör nokta uyarı sistemi ve park asistanı opsiyonel olarak tercih edilebiliyor.

C3 Aircross yenilenirken kişiselleştirme programı daha da zenginleştirilmiş. Böylece daha özgün bir görünüme sahip SUV isteyen kullanıcıların beklentileri karşılanmış oluyor. Bu kapsamda, dış görünüm için birçok kişiselleştirme seçeneği bulunuyor. Beyaz, kırmızı, mavi, haki gri, platin gri ve çelik gri olmak üzere altı farklı gövde rengi tercih edilebiliyor. Gövde renkleri mavi, siyah, beyaz ve turuncu olmak üzere dört farklı renk paketi ile kombine edilebiliyor. Renk paketi kapsamında, ön alt koruma kaplaması, yan ayna kapakları ve far çerçevelerinde ilgili pakete uygun renk uygulaması yapılıyor. Ayrıca, beyaz ve siyah olmak üzere iki farklı tavan rengi seçeneği bulunuyor. Makyajlı Citroen C3 Aircross’un tasarımını, üç boyutlu bir görünüm sağlayan 16 inç jantlar ile elmas kesimli 17 inç alaşımlı jantlar tamamlıyor. Kişiselleştirme seçenekleri, her biri kendi özgün kimliğine sahip üç ambiyans ile iç mekânda devam ediyor. Sürücülere iç mekânı şekillendirmek üzere standart gri, metropolitan gri ve hype gri deri döşeme olmak üzere üç farklı tema sunuluyor.

CITROEN C3 AIRCROSS FİYAT LİSTESİ
C3 Aircross 1.2 EAT6 Feel Bold 300.000 TL
C3 Aircross 1.2 EAT6 Shine 338.000 TL
C3 Aircross 1.5 BlueHDi EAT6 Feel Bold 317.000 TL
C3 Aircross 1.5 BlueHDi EAT6 Shne 353.000 TL

TEKNİK ÖZELLİKLER
C3 Aircross 1.2 EAT6
3 silindir, 1199 cc, 130 HP, 230 Nm, 6 ileri otomatik, 197 km/s, 9.2 sn, 6.1 lt/100 km, 1280 kg

C3 Aircross 1.5 BlueHDi EAT6
4 silindir, 1499 cc, 120 HP, 300 Nm, 6 ileri otomatik, 189 km/s, 10.0 sn, 5.0 lt/100 km, 1335 kg

CITROEN C3 AIRCROSS OPSİYON FİYATLARI
Çift Renk Tavan 1850 TL
Isıtmalı ön koltuklar (Shine) 1500 TL
Kablosuz şarj (Shine) 1000 TL
Kör nokta uyarı sistemi (Shine) 3500 TL
Park asistanı, Hype gri deri döşeme (Shine) 10.000 TL
Metalik Boya 1800 TL

Similar Posts

%d blogcu bunu beğendi: