56 yıldır bitmeyen tutku: VW Kombi

Brezilyalılar Volkswagen Kombi’den vazgeçemiyor ama her güzel şeyin bir sonu vardır. 2 Eylül 1957 tarihinden bu yana Brezilya’da üretilen Volkswagen Kombi, otomotiv tarihinin en uzun üretilen modellerinden biri.

Kombi Last Edition_01

Bu efsane model, iki ton boyalı ve özel tasarım özelliklerine sahip son sürümüyle yakında tarihteki yerini alacak. 600 adet üretilecek olan aracın kokpitinde özel bir numaralı plaka da yer alacak. Eski bir model olmasına rağmen fonksiyonel tasarımı, geniş kargo kapasitesi ve çok yönlülüğü ile vazgeçilmez olan Kombi, basit mekanik aksamının arıza yapmamasıyla da ünlü.
Kombi’nin son versiyonu, iki tonlu beyaz ve mavi gövde boyası, beyaz kuşaklı lastikleri, beyaz jant kapakları, renkli arka camı ve 56’ncı yıl logolarıyla dikkat çekiyor. Kabinde de belirgin farklılıklar var.Kombi Last Edition_03Yan ve arka camlar ile perde bağlantı elemanları ayırt edici mavi kumaş perdelerle kaplanırken ‘Kombi’ logosuna da sahipler. Dokuz kişilik Kombi Last Edition, Atlanta Mavi gövde rengiyle eşleşen mavi-beyaz vinil döşemeleriyla oldukça sevimli görünüyor. Aracın 1.4 lt’lik benzinli motoru 78 HP güç üretiyor. Etanollü versiyon ise 80 HP gücünde. 4 ileri manuel şanzıman ile yaşını belli eden Kombi, sadece Brezilya pazarında satılacak.Kombi Last Edition_02

(Visited 106 times, 1 visits today)

Yazar: automagg

Bu yazıyı paylaş