ALFA ROMEO YENİLİK

Alfa Romeo 4C kasım ayında Türkiye’de

Alfa Romeo’nun yeni süper coupe’si 4C, Türkiye’de ilk kez düzenlenen ve Supersport kategorisinde dünya şampiyonu pilotumuz Kenan Sofuoğlu’nun da mücadele ettiği 2013 Superbike Dünya Şampiyonası kapsamında, Intercity İstanbul Park’ta otomobil tutkunlarıyla buluştu. Safkan bir yarışçının ruhunu yansıtan tasarımıyla göz kamaştıran 4C, hız ve adrenalinin en üst seviyede yaşandığı Superbike yarışlarına ayrı bir renk getirdi.

Alfa Romeo 4C_SBK

Alfa Romeo’nun resmi güvenlik aracı ve ana sponsoru olduğu 2013 Superbike Dünya Şampiyonası’nın 14-15 Eylül tarihlerinde Intercity İstanbul Park Pisti’nde gerçekleştirilen 11’inci yarışında, ilk kez Türkiye’de görücüye çıkan Alfa Romeo 4C, Superbike Dünya Şampiyonası için İtalyan bayrağının renklerinde özel olarak hazırlandı. İstanbul Park’ta Alfa Romeo’ya ait özel alanda motorsporları tutukunlarıyla buluşan 4C büyük ilgi görürken, Alfa tutkunları, padok alanında Giulietta ve MiTo modelleri ile test sürüşü imkânı da buldu. Alfa Romeo, her yıl milyonlarca motosiklet tutkununun ilgiyle izlediği Superbike Dünya Şampiyonası’nın resmi güvenlik Aracı ve ana sponsoru konumunda bulunuyor. Alfa Romeo’nun sportif karakterini en iyi yansıtan modellerinden biri olan MiTo, 2013 Superbike Dünya Şampiyonası’nın resmi güvenlik aracı olarak kullanılıyor.

Alfa Romeo 4C_SBK_1

İtalyan stili sportifliği ile zarafet anlayışını birleştiren ve daha şimdiden Alfa Romeo’nun ikonik modelleri arasında yerini alan 4C, ortada konumlandırılmış, 240 HP üreten dört silindirli ve 1750 cc’lik turbo benzinli motoru, çift kavramalı TCT otomatik şanzımanı ve ‘Race’ moduna sahip olan Alfa DNA sürüş modu seçicisiyle tam bir sporcu olduğunu kanıtlıyor. Alfa Romeo mühendisleri tarafından tasarlanan ve Modena’da üretilen 4C, karbon ve alüminyum kullanılan gövde ve şasisi sayesinde, 4 kilogram başına 1 HP’den fazla güç üretmesiyle dikkat çekiyor. Alfa Romeo 4C, maksimum 250 km/s hıza ulaşırken, 0-100 km/s hızlanmasını ise 4.5 saniyede tamamlayabiliyor. Kökleri 1930 ve 1940’lı yıllardaki, güçlü 8 silindir ve yenilikçi 6 silindirli yarış ve binek modelleri olan 8C ve 6C’ye dayanan Alfa Romeo 4C’nin kasım ayından itibaren Türkiye yollarında boy göstermesi planlanıyor.

Alfa Romeo_SBK_2

Similar Posts