Amerikan usulü SUV: Cadillac Escalade

Amerikan usulü SUV: Cadillac Escalade

14 Ekim 2013 Kapalı Yazar: automagg

Eskisi kadar olmasa da Amerikalılar büyük sever. Hele işin içinde SUV’lar ve pick-up’lar olunca boyutlar Arupalı modellere göre oldukça büyüktür. Yeni Cadillac Escalade’de de bu durum değişmiyor. General Motors, büyük SUV atağına son noktayı 2015 Escalade ile koydu. Geçtiğimiz günlerde Chevrolet ve GMC markalı devasa SUV’larını tanıtan GM, bu kez aynı baz üstüne ürettiği fakat daha fazla lüksle harmanladığı Cadillac Escalade’yi gün ışığına çıkardı. (14 EKİM 2013)

2015-Cadillac-Escalade-51[2]

Dev bir ön panjura sahip olan araç, çamurluğun üstüne doğru uzayan farlarıyla tipik bir Cadillac. Dev SUV’da tabii ki dev jantlar var. Standart olarak sunulan 20 inçlik jantların yanında opsiyonel donanımda 22 inçe kadar jant bulmak mümkün. Arka tarafta ise ince uzun stop lambaları ilk dikkati çeken detay oluyor.

2015-Cadillac-Escalade-17[2]

Escalade’nin kendi gibi kabini de oldukça geniş. Bolca ahşap, deri ve kromajın kullanıldığı kabinde Amerikan tarzı abartılı lükse rastlamak mümkün. Aks aralığı eski modele oranla 355 mm uzayan Escalade, sekiz koltuğunda da geniş bir alan sunuyor. Bagaj hacmindeki artış da inanılmaz boyutta ve eski modele oranla yüzde 60 daha geniş. Amerikan malı bir araçtan bahsederken V8 motordan bahsetmek şaşırtıcı değil. 6.2 lt’lik V8’e sahip olan Escalade, 420 HP güce sahip. 625 Nm’lik tork, bu kocaman aracı hareket ettirmekte zorlanmayacaktır. Altı ileri otomatik şanzımanlı olan aracın iki ve dört tekerlekten çekişli versiyonları bulunacak.

Cadillac-Escalade-2015-11