LAMBORGHINI YENİLİK

Artık Gallardo değil Huracan var

Lamborghini’nin giriş modeli Gallardo’nun yerini alacak olan Huracan’ın ilk fotoğrafları basına sızdı. Huracan LP610-4 olarak adlandırılacak olan bu otomobil, adından da anlaşılacağı gibi 610 HP güce ve dört tekerlekten çekişe sahip.

LAMBORGHINI HURACAN

2010 yılında Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılan Sesto Elemento (altıncı element)  adındaki konsepti andıran çizgileriyle oldukça seksi görünen Huracan, görünümüyle Gallardo’nun takipçisi olduğunu da hissettiriyor. Keskin kenarlardan oluşan kokpitinde yine bolca alcantara kullanılmış ve Sesto Elemento’ya gönderme yaparcasına altıgen formlar her detayda kendini belli ediyor.

LAMBORGHINI HURACAN
LAMBORGHINI HURACAN

Altıncı element olan karbon da bolca kullanılmış, örneğin karbon-seramik disklerde… McLaren ve Ferrari’deki rakiplerine kök söktürmek için 5.2 lt’lik V10 motoruna güvenen Huracan, 610 HP’lik gücünü, yedi ileri çift kavramalı şanzıman üstünden dört tekerleğe birden gönderiyor. 0-100 km/s hızalanması sadece 3.2 sn olan bu süper otomobilin 200 km/s’ye ulaşması da 10 sn’den az sürüyor. Maksimum hızın ise 325 km/S olacağı iddia ediliyor…

 

Similar Posts

One thought on “Artık Gallardo değil Huracan var
  1. Lamborghini Gallardo’nun Varisi:Huracan
    Alman Otomotiv Devi Volkswagen AG bünyesinde bulunan İtalyan lüks spor otomobil üreticisi Lamborghini Gallardo’nun yerini alacak olan yeni modeli Huracan’ı tanıttı.2014 yılı itibariyle üretimi duracak olan Gallardo’nun yerini alacak olan Huracan tasarımıyla markanın en güçlü modellerinden biri olan Aventador’u andırıyor.Dış tasarımdaki benzerlik iç mekana da yansıyor.Lamborghini Huracan modeliyle birlikte Ferrari,Mclaren ve Mercedes gibi güçlü ve önemli rakipleri de karşısına alıyor.

Comments are closed.