Audi’den gelenek ve geleceği buluşturan konsept

Audi, Las Vegas’ta düzenlenen CES Tüketici Elektroniği Fuarı’nda, yeni konsepti Audi Sport quattro laserlight concept car’ı tanıtıyor. Konsept araç, otomobil klasikleri arasında yer alan 1983 Sport quattro modelinin geleneksel çizgilerini, Audi’nin hibrid, aydınlatma ve kullanıcı dostu teknolojileriyle buluşturuyor. Audi’nin gelenek ile geleceğinin birleştiği Audi Sport quattro laserlight concept car, ilk bakışta Plazma Kırmızı rengi ve sportif yapısıyla dikkat çekiyor

Audi Sport quattro laserlight concept

. Sport quattro’nun gücünü ve markanın duygulara hitap eden tasarımını buluşturan araç, Audi’nin ultra hafiflik felsefesiyle üretildi. V8 silindirli 4.0 TFSI motor ve e-tron teknolojili elektrikli motoruyla birlikte 700 HP güç üreten Audi Sport quattro laserlight concept car, 100 kilometrede ortalama 2.5 litre yakıt tüketiyor. Sadece elektrikli motoruyla 50 kilometre menzili olan araç, COD (cylinder on demand) özelliğiyle de yol ve hız koşullarına göre dört silindiri kapatarak, diğer dört silindiriyle hareket edebiliyor. Bu özelliği de aracın daha az yakıt tüketmesini sağlıyor.

Audi Sport quattro laserlight concept

Audi Sport quattro laserlight concept car’ın en büyük özelliklerinden biri de aydınlatma sistemi. LED diyotlardan daha küçük olan lazer diyotların kullanıldığı farlar, sürücüye normal LED farların üç katı daha parlak ve iki katı daha fazla aydınlatma menzili sağlıyor. Böylece konsept araç, yolda 500 metreye kadar görüş sağlayabiliyor. Audi Sport quattro laserlight concept car, kullanıcı dostu eğlence ve yol bilgi sistemleri ile de dikkat çekiyor. 3D grafiklerin ve haritaların gösterildiği TFT ekranı, üç farklı modda çalışabiliyor. Sürücü, gösterge paneline, hız göstergelerinin yanında, navigasyon ve harita bilgilerine de ulaşabiliyor.

Audi Sport quattro laserlight concept

(Visited 65 times, 1 visits today)

Yazar: automagg

Bu yazıyı paylaş