BMW Motorrad 2014 güncellemelerini açıkladı

BMW Motorrad, 2014 model yılı için birçok modelinde güncelleme yaptı. Yeni modeller, ağustos ayı ile birlikte sipariş edilebilecek. Bunlardan en dikkat çekici olan 6 silindirli BMW K 1600 GT Sport. 2014 yılı itibarıyla K 1600 GT özel ‘Sport’ versiyonuyla piyasada olacak. Son derece dinamik olan bu model, Sakhir turuncu metalik ve siyah fırtına metalik olmak üzere iki renkli dış yüzey boyasına sahip.

2013-BMW-R1200GS-107

Ayrıca siyah parlak kaplamalı tekerlekler, alçak ön cam ve spor tasarımlı sele de Sport’un ayırt edici özelliklerinden. K 1600 GT’de ise 2014 model yılıyla birlikte açık gri metalik dış yüzey rengi kullanılmayacak. K 1600’ün GTL versiyonunda artık aksam ve ayak dayama plakasında kullanılan platin metalik ile kombin edilen magnezyum bej metalik dış yüzey rengine yer veriliyor. BMW S 1000 RR da yeni renk versiyonlarıyla gelecek. BMW Motorrad’ın efsanesi R 1200 GS’te ise ciddi yenilikler mevcut. 2014 model yılıyla birlikte, standart ASC’nin yanı sıra ‘yağmur’ ve ‘yol’ olarak adlandırılan iki mod sunulacak.
2013-BMW-R1200GS-101İsteğe bağlı ekstra olarak uyumlu hale getirilmiş ASC ve ABS dâhil olmak üzere dinamik, enduro ve enduro pro olarak adlandırılan üç ek sürüş moduna sahip yeni ‘Pro’ modu da R 1200 GS’in yeniliklerinden. Dinamik ESA artık sürüş modlarından ayrı olarak sipariş edilebilecek ve mevcut beş mod, artık isteğe bağlı ekstra olarak bulunmayacak. 2014 GS’lerde gidon süspansiyonu standartlaşırken, dinamik ESA seçeneği ile birlikte beyaz kaplama bobin yayları da değiştirilen özellikler arasında. F 800 GS’te de güvenlik paketi, dinamik performans paketi ile değiştirilmiş. Bu pakette; ESA, ASC, ABS ve ASC için arazi modu (yalnızca dinamik performans paketinin parçası olarak) yer alıyor. BMW, C 600 Sport ve GT modellerinde de kapsamlı yeniliklere imza atmış. 2014 yılı itibarıyla BMW C 600 Sport, siyah parlak gösterge kapağı, depo kapağı için yeni açma mekanizması, siyah arka şasi bölmesi, Nürburg gümüşü metalik renkte salıncak kapağı ve Alp beyazı 3 renginde yeni dış yüzey boyasına sahip olacak. C 650 GT’de ise siyah dokulu merkezi tünel ve depo kapağı (önceden boyanmış), depo kapağı için yeni açma mekanizması, siyah parlak gösterge kapağı, Nürburg gümüşü metalik renkte salıncak kapağı ve Havanna metalik ve Kuvars mavisi metalik renklerde yeni dış yüzey boyaları yer alacak.

(Visited 79 times, 1 visits today)

Yazar: automagg

Bu yazıyı paylaş