BMW’den Gran Turismo 6 için sanal konsept

BMW, PlayStation için hazırlanan Gran Turismo oyununun tanıtımından tam 15 yıl sonra Gran Turismo 6 için özel olarak geleceğe dönük bir sanal konsept otomobil yarattı. BMW Vision Gran Turismo, yarış simülasyonunun bu en son örneğinde sanal olarak görücüye çıkacak.

BMW_Vision_GT_1

Oyun için özel olarak tasarlanan dinamik spor coupe, BMW’nin kusursuz yarış genlerini sanal bir otomobilin tasarım özgürlüğüyle birleştiriyor. BMW Group’un yarış pistlerindeki gerçek deneyimlerini dikkate alarak tasarlanan aerodinamik ögeler, dudak uçuklatan tur süreleri, benzersiz direksiyon hakimiyeti ve parmak ucuyla sağlanan kontrolün altında yatan kilit özellik.
BMW Group Tasarım Kıdemli Başkan Yardımcısı Adrian van Hooydonk, konuyla ilgili olarak şunları söylüyor: “Gran Turismo ve BMW hem modern hem de klasik özellikleriyle genetik bir otomobil tutkusunu paylaşıyor. Bu yarış oyunu tasarımlarını en başından beri takip ediyorum ve Gran Turismo 6’nın artan sanal gerçekliği ve inanılmaz otantik sürüş deneyimi beni çok heyecanlandırıyor…”
BMW Vision Gran Turismo’nun tasarımı BMW’nin oyun dünyasındaki varlığını vurguluyor. Video oyun pazarının giderek artan ünü ve aktif oyuncu topluluğu, klasik ve güncel BMW modellerinin yanı sıra BMW Vision Gran Turismo gibi konseptlerin de pasif şekilde birer resim veya tanıtım filmi olarak görünmekle kalmayıp, milyonlarca insan tarafından interaktif olarak tecrübe edilmesine ve sürülmesine olanak tanıyor.
BMW Marka İletişimi Kıdemli Başkanı Andreas-Christoph Hofmann, “Vision Gran Turismo, oyun için özel olarak geliştirilen BMW tasarım vizyonunun yenilikçi sunumu için etkileyici bir platform oluşturuyor,” diyor. “Küresel topluluktan alacağımız geri bildirimleri dört gözle bekliyoruz. Sony de bu işbirliğinden duyduğu heyecanı ifade ediyor. Gran Turismo Yapımcısı, Polyphony Digital Inc. Başkanı ve Sony Computer Entertainment Inc. Kıdemli Başkan Yardımcısı Kazunori Yamauchi, “BMW’nin, yalnızca otomobilin yüzeysel özelliklerini değil, aynı zamanda otomobilin iç yapısı ve mekanik bileşenlerini de dikkate alan fikirlerinden gerçekten çok etkilendim. Onların bu içten çabalarına saygı duyuyorum ve BMW Vision Gran Turismo’yu sabırsızlıkla bekliyorum. Burada başarılan işe büyük bir saygı duyuyorum,” şeklinde konuştu.
Ödüllü Gran Turismo yarış simülasyon oyunu ilk kez 1998’de piyasaya sürüldü. Gerçekçi pist kopyaları, otantik otomobiller ve olağanüstü HD grafikler, oyunu BMW Group için mükemmel bir ortak yapıyor. BMW Vision Gran Turismo, tasarım süreci tamamlandıktan sonra oyundaki yerini alacak.

 

(Visited 40 times, 1 visits today)

Yazar: automagg

Bu yazıyı paylaş

Yorum gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir