BMW’nin elektriklisi i3 Türkiye’ye geldi

 

BMW’nin bir alt markası olarak doğan ve doğuştan elektrikli sloganıyla tüm dünyada tanıtılan BMW i’nin ilk seri üretim modeli olan BMW i3, 29 Kasım – 8 Aralık tarihleri arasındaki ön tanıtım etkinlikleri kapsamında ülkemize geldi.

BMWi3_1

Hem potansiyel kullanıcılara hem de kamuoyuna BMW i markası ve BMW i3’ü şimdiden, daha yakından tanıtmak isteyen Borusan Otomotiv, Kanyon AVM önünde kurulan BMW i Teknoloji Üssü ile boy gösteriyor. Ziyaretçiler, bu modern ve dikkat çekici mekânda, BMW i markasının genlerini oluşturan çevreci teknoloji ve geri dönüştürülebilir unsurlar hakkında detaylı bilgi sahibi olurken, BMW i3’ü yakından inceleme fırsatı bulabilecek.
BMW i3, geçtiğimiz günlerde başlayan seri üretiminin ardından bazı Avrupa ülkelerinde kademeli olarak ilk müşterilerine teslim edilmeye başladı. Daha şimdiden, global anlamda 100 binden fazla kişinin test sürüşü için başvurduğu ve tasarım olarak BMW markasının karakteristik stil özelliklerini taşıyan çizgilere sahip BMW i3, aynı zamanda cesur geometrik hatlarıyla da kendini belli ediyor. 170 HP güç ve 250 Nm tork üreten elektrik motoruyla 0-100 km/s hızlamasını 7.2 sn’de tamamlayan i3, iki farklı menzile olanak sağlayan teknolojik alt yapısıyla da ön plana çıkıyor.

BMWi3

(Visited 54 times, 1 visits today)

Yazar: automagg

Bu yazıyı paylaş