Chevrolet 2014 model yılına hazır

Chevrolet 2014 model yılına hazır

30 Ağustos 2013 Kapalı Yazar: automagg

Chevrolet, ürün gamında güvenliği ve kolay kullanımı artıran bir dizi yenilikle 2013 Frankfurt otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak. Amerikalı markanın Avrupa’daki en popüler modelinin hayran sayısını daha da artıracak olan yeni Spark Bubble serisi, şirketin tasarım konusundaki yeni vizyonunu da öne çıkarıyor.

Chevrolet Spark (MY 2014) Bubble Edition

Chevrolet Avrupa Başkan ve Genel Müdürü Dr. Thomas Sedran, “Bu yıl, yeni Chevrolet MyLink interaktif bilgi ve eğlence sistemi ve daha fazla güvenlik-konfor özellikleri yanı sıra, Chevrolet Cruze’a 140 HP gücünde yeni 1.4 lt turbo motor seçeneğini de ekliyoruz,” dedi.
Chevrolet’nin popüler şehir otomobili Spark’ın özel sürümü olan yeni Spark Bubble; spor bir tampon, 15 inçlik beyaz boyalı alaşımlı jantlar ve ön çamurluklarda parlak beyaz veya pembe renkli “Bubble” çıkartmalarıyla dikkat çekiyor. Koltukları suni deriden üretilen Spark Bubble’ın orta konsol ve üzerindeki ek parçalar dış cephenin canlı renk yapısına uyacak şekilde tasarlanmış.
Bundan böyle Chevrolet MyLink bağlantılı müzik sistemine sahip Aveo satın almak isteyen müşteriler, araçla birlikte standart olarak verilen arka görüş kamerasına da sahip olacaklar. Arka görüş kamerası, yedi inçlik yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekranına bağlı olup dar park alanlarına giriş ve çıkışı daha güvenli ve daha konforlu hale getiriyor. Chevrolet Aveo’nun üst versiyonlarının dikiz aynalarında şık LED sinyal lambaları da bulunuyor.
Chevrolet Orlando (MY 2014)

Yeni model yılından itibaren Cruze da artık her ikisi de akıllı telefon içeriğini araca sorunsuzca entegre edebilen iki farklı MyLink sistemiyle birlikte satışa sunulacak. Cruze’un üst versiyonlarında, mevcut Chevrolet MyLink interaktif bilgi ve eğlence sistemine ilave olarak, ikon-tabanlı menüsü olan yeni bir MyLink sistem seçeneği de sunulacak. Cruze, bu yeni MyLink seçeneği ile entegre navigasyon, CD çalar, ses tanıma ve sesli komut yeteneklerine sahip oluyor. Yeni sistem yazılımı ve uygulamaları çıktığında her iki MyLink de güncellenebiliyor.
Cruze, bu sonbahardan başlayarak bütün gövde tiplerinde sunulan benzinli motor ailesini 1.4 lt 100 HP ve 1.4 lt turbo 140 HP ile dörde çıkartacak. Ek olarak 1.7 lt 130 HP ve 2.0 lt 163 HP’den oluşan dizel motor ailesi de 1.7 lt’lik dizelin 110 HP’lik versiyonuyla tamamlanacak.
Yeni model yılından itibaren, Orlando’da da Cruze gibi kör nokta uyarı sistemi bulunacak. Ayrıca, üst donanım seviyelerinde sunulan gelişmiş park yardımı sayesinde, Orlando şehir içinde park etmeyi daha kolay hale getirecek. Bu sistem, düşük hızlarda uygun paralel park yerlerini tespit ediyor ve sürücüye aracına nasıl manevra yaptırması gerektiği konusunda talimatlar veriyor.
Chevrolet’in en yeni SUV modeli Trax, sonbahardan itibaren 1.4 turbo benzinli versiyonu ve akıllı 4×4 sistemine ek olarak önden çekişli olarak da sunulacak. Trax’ın bu versiyonu, altı ileri manuel şanzıman ile eşleştirildiğinde 0-100 km/s hızlanmasını 9.5 sn’de tamamlıyor. Ortalama yakıt tüketimi 100 km’de 6.0 lt olan bu otomobil, km başına 139 gr CO2 emisyonuna sahip. Önden çekişli 1.4 turbo motor seçeneği ayrıca altı ileri otomatik şanzımanla da sunulacak.

Chevrolet Cruze station wagon (MY 2014)