Citroen DS3 Cabrio Türkiye’de

DS serisinin ilk ürünü DS3, dünya genelinde elde ettiği 150 bin adetlik satış başarısının ardından beş kişilik cabrio keyfi yaşatacak olan DS3 Cabrio’u yu da ürün gamına ekledi. 74 bin TL’den başlayan fiyatlarla ağustos ayından itibaren ülkemizde satılmaya başlayan otomobil, üstü açılabilir otomobil kullanmayı kolaylaştıran akıllı tasarımıyla gün ışığından sonuna kadar yararlanma olanağı sunuyor.

Citroen_DS3_Cabrio_2

Siyah, mavi ve DS Monogramlı gri olmak üzere üç farklı renkte açılır tavan seçeneği sunan otomobil, beş kişilik yolcu kapasitesi, geniş bagaj hacmi ve 120 km/s’ye kadar olan hızlarda bile açılıp kapanabilen elektrikli tavanı ile rakiplerinden farklılaşıyor. Üç farklı moda kullanılabilen tavan toplam 16 saniyede kapanarak yüksek hızda kullanım sırasında bile kabini güneşle buluşturabilme özelliğini koruyor.
Çoğu üstü açılır otomobil, standart modellerden yaklaşık 100 kg daha ağır olmasına rağmen DS3 Cabrio, DS3’ten sadece 25 kg daha ağır. Citroen tasarımcıları, DS3 Cabrio’nun yan bölümleri için aynı tasarımı kullanarak ve bagaj çevresine yapısal güçlendirmeler ekleyerek, DS3 Cabrio’ya hatchback araçların dayanıklılığını kazandırmayı başarmış. DS3 Cabrio 245 litrelik bagaj hacmiyle yine kategorisinin en geniş bagaj hacmine sahip modeli ve hatchback modeli ile aynı kabin hacmini sunuyor. Farklı tavan desenleri ve renkleri mevcut olan DS3 Cabrio, temel özelliği olan kişiselleştirmeyi cabrio serisinde de devam ettiriyor.
Citroen DS3 Cabrio, markanın kendini ispatlamış ve milyonlarca otomobilde kullanılan 1.6 litre dizel e-HDI motorla piyasaya sunuldu. 230 Nm torka sahip motorun maksimum gücüyse 90 HP. 99 g/km’lik CO2 değeri ile çevreye duyarlı yapısını gösteren bu motor, otomobile 3.8 lt/100 km’lik bir ortalama tüketim sağlıyor.

(Visited 126 times, 1 visits today)

Yazar: automagg

Bu yazıyı paylaş