CITROEN YENİLİK

Citroen’den Frankfurt sürprizleri

Citroen, 65’inci Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda birçok yeniliği ve son teknolojilerini gün ışığına çıkaracak. WTCC 2014 sezonunda Sebastian Loeb tarafından kullanılacak olan 380 HP’lik C-Elysee WTCC, Fransız markanın gözdeleri arasında yer alacak.

Citroen_Cactus_1

Bir konseptten daha fazlasını ifade eden yeni nesil C segmenti öncüsü Cactus ve sahip olduğu dijital gösterge ekranları ile akıllı telefon ya da tabletleri aratmayan teknolojiyi lüks ile bir arada sunan C4 Picasso ve Grand C4 Picasso modelleri de fuarda sergileniyor olacak. Ayrıca lüks ve pergormansın birleşimi DS3 Cabriolet Racing Concept ve DS ruhuna göre tasarlanmış geleceğin SUV yansıması Wild Rubis, markanın yarınını temsil eden modeller arasında.

CITROEN C-ELYSEE WTCC

Dünya Ralli Şampiyonası’nda kazandığı başarılarla markalar klasmanında sekiz kez üst üste şampiyonluğunu ilan eden Citroen; WTCC’ye C-Elysée modeli ile katılarak, motorsporlarına verdiği önemin altını bir kez daha çiziyor. C-Elysee WTCC, 1.6 lt’lik direkt enjeksiyonlu turbo motora sahip DS3 WRC ile aynı güç ünitesini paylaşıyor. Önden çekişli ve 6 ileri sıralı şanzımana sahip olan C-Elysee, 380 HP güce sahip. 18 inçlik jantları ve kaslı ön tamponu ile dikkat çeken C-Elysee WTCC, arkada kullanılan kanat tasarımı ile gerçek bir yarış otomobili.
Markanın globalleşme stratejisinde önemli bir yere sahip olan C-Elysee, Türkiye dışında Latin Amerika, Çin, Kuzey Afrika ve Rusya pazarlarında Citroen satışlarını artıran model olarak dikkat çekiyor. C-Elysee, şimdiden hedeflerinin yüzde 30 üzerinde bir performans göstererek 30 bin adetlik satış rakamına ulaşmış durumda.
Citroen Cactus, konsept otomobilden çok daha fazlasını ifade ediyor. Crossover’ların geleceğinin gerçek bir dışa vurumu olan Cactus; benzersiz tasarımı ve tüm yolcular için konforu, kullanılması kolay teknolojiler ile birlikte sunuyor.
Citroen C4 Picasso ve Grand C4 Picasso, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilenecek en önemli modeller arasında ilk sırada yer alıyor. Kısa süre önce piyasaya sunulmasına rağmen Avrupa’da şimdiden 16 bin adetten fazla satılan Citroen C4 Picasso,;EMP 2 platformu, rekor düzeyde düşük karbondioksit salımı sağlayan çevreye duyarlı ve düşük yakıt tüketimi değerlerine sahip motorları ile segmentinde ilkleri yaşatan model olma özelliği taşıyor. Tüm bu özelliklerin yanı sıra, Yeni Citroën C4 Picasso’da yer alan dijital ekranların kalitesi ve fonksiyonelliği oldukça dikkat çekici. PSA Peugeot Citroen Grubu’nun yeni şasi platformu EMP2’in (Efficient Modular Platform2) ilk kullanıldığı model olan yeni C4 Picasso; EMP2 platformu sayesinde bir önceki nesline göre 140 kg daha hafifletilmiş durumda.

Citroen_DS3 CABRIO RACING

Citroen, Frankfurt Otomobil Fuarı‘nda DS serisinin üç modelinin yanı sıra DS3 Cabriolet modelini de sergileyecek. Beş kişilik cabrio keyfi yaşatan DS3 Cabriolet, her koşulda farkını hissettiren bir model. DS3 Cabriolet, kendi sınıfında beş kişilik olan tek araç olmasıyla fark yaratırken, 120 km/s’ye kadar olan hızlarda açılıp kapanabilen elektrikli tavanı ile de dikkat çekiyor. DS3 Cabriolet’nin Racing Concept’i ise 19 inç jantları, dokulu mat ay karası gri boyası, bagaj, dikiz aynaları ve jantlar üzerindeki siyah krom aksesuarlarıyla, kişiselleştirilmiş sportifliği ön plana çıkarıyor. 202 HP güç üreten 1.6 lt’lik turbo motoruyla dikat çeken konspet, Citroen yarış otomobillerinin tüm teknik alt yapısını kullanılarak hazırlanmış.
İlk kez Şangay Otomobil Fuarı’nda tüm teknolojik yenilikleri ile otomobil severlerin karşısına çıkan Wild Rubis şimdi de Frankfurt Otomobil Fuarı ziyaretçileri ile buluşuyor.
DS çizgisinin yeni ifadesi Wild Rubis Concept, markanın arazi araçlarındaki geleceği hakkında fikir veriyor ve plug-in hybrid teknolojisini bünyesinde barındırıyor. Wild Rubis konsepti, tam LED farlarıyla hipnotize edici bir bakışla bezeli gerçek mücevher gibi görünürken, plug-in hybrid teknolojisi ile karşı konulmaz bir güç ve aynı zamanda çevreci bir yaklaşım sunuyor:295 HP güç ve 43 g/km CO2…

Citroen_C4_GrandPicasso

Similar Posts