DACIA YENİLİK

Dacia Duster 2014’e daha güçlü giriyor

Dacia, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yeni Duster’ı tanıttı. 2010′da pazara sunulan ve marka algısını yukarılara taşıyan Duster, yenilenen görünümü, yeni motor seçenekleri ve daha da önemlisi güncellenen kabiniyle dikkat çekiyor. Çift sıra krom şeritlere sahip yeni ön ızgarası, LED’li gündüz farları, Duster logolu tavan rayları gibi detaylarla zenginleşen otomobilin 16 inçlik koyu renkli alaşım jantları da çok şık ve Duster’ın SUV görünümünü artırıyor.

Yeni_2014_Dacia_Duster_3

Arkada ise çok büyük değişiklikler yok. Genel formu değişmeyen stop lambalarının renkleriyle oynanmış. Ayrıca tampondaki krom görünümlü yapı da dikkat çekiyor. Asıl önemli yenilik ise kabinde. Otomobilin eleştirilen basit görünümlü kokpiti tamamen yenilenmiş.

Yeni_2014_Dacia_Duster

Hız sabitleyici ve Dacia Media Nav gibi yeni donanımlarla daha etkileyici bir ekipman listesine kavuşan Duster, en eleştirilen noktalardan biri olan elektrikli cam butonlarını da en sonunda kapı kollarına taşımış. Yeni Duster, artık TCe 125 motor seçeneğine de sahip. 1.2 lt’lik direkt enjeksiyonlu, turbo benzinli motor, 125 HP güç üretebiliyor. Maksimum torkunun yüzde 90’ını 1500 d/d’den itibaren açığa çıkarabilen güç ünitesi, sadece 6.0 lt/100 km ortalama tüketimle yetiniyor. 105 HP’lik 1.6 lt benzinli ve 90-110 HP güç üreten 1.5 dCi seçenekler ise aynen korunmuş.

Yeni_2014_Dacia_Duster_1

Similar Posts