KIA NISSAN YENİLİK

Detroit konseptleri ortaya çıkmaya başladı

13 Ocak’taki basın günüyle kapılarını ziyaretçilere açacak olan 2014 Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nın iddialı modelleri yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Nissan, Kia ve Infiniti, fuarda sergileyecekleri konseptlerin ilk görüntülerini paylaştı.

NISSAN SPORT SEDAN CONCEPT

Sport Sedan Concept’le fuarda boy gösterecek olan Nissan, bu aracı dünyada ilk kez Detroit’de sergileyecek. Ayrıca, Tokyo Otomobil Fuarı’nda gösterilen IDx Freeflow ve IDx Nismo gibi konseptler de Amerika’da ilk kez sergilenecek.  Güney Koreli Kia da Amerika’daki fuara özel önem veren markalardan. GT4 Stinger adlı konseptini sergileyecek olan Kia, markanın Amerika-Kaliforniya’daki tasarım merkezinde oluşturulan yeni konsept modelle ‘Kaplan Burun’ adı verilen ızgara tasarımını bu kez spor bir otomobilde  görüntüleyecek. 315 HP’lik 2.0 lt turbo motorla gücünü arka tekerleklere gönderen otomobil, Koreli markanın bundan böyle spor modellere de yoğunlaşacağını ispatlıyor.

KIA GT4 STINGER

Infiniti de Detroit’de dünya prömiyerini yapacak olacak Q50 Eau Rouge konseptinin ilk görüntülerini ortaya çıkardı. Ağabeyi Nissan gibi Infiniti de yüksek performanslı spor sedanlara yönelmiş durumda. Bu yıl dördüncü kez Formula 1 Dünya Şampiyonu olan Red Bull Racing ile Infiniti arasındaki teknik işbirliğini yansıtan Eau Rouge,  ismini Belçika’nın ünlü Spa-Francorchamps Pisti’ndeki aynı adlı virajdan alıyor. Karbonfiber tavan, 21 inçlik jantlar, entegre arka spoyler ve arka difüzör gibi detaylarla oldukça sportif görünen Q50 Eau Rouge konseptinin motor bilgileri ise henüz açıklanmadı.

INFINITI Q50 EAU ROUGE

Similar Posts