En iyi aile otomobili: Seat Leon ST

Driver ve Crecer Feliz dergilerinin okuyucuları tarafından ‘2014 yılının en iyi aile otomobili’ seçildi. Seat, bu ödülü 2012 yılında da Alhambra modeliyle almıştı.

SEAT LEON ST

Leon ST, ferahlığı, teknolojik yenilikleri, yük kapasitesi, arka koltukların yatırılmasıyla 587 litre olan bagaj hacminin 1470 litreye kadar artması gibi birçok özelliğiyle, 11 farklı markanın modelini geride bırakarak bu ödüle layık görüldü.

SEAT LEON ST

SEAT LEON ST

Yeni Leon ST, oldukça geniş bir iç hacme sahip. Ön yolcu koltuğunun arkalığının öne doğru katlanmasıyla boyu 2.67 metreye kadar olan yüklerin taşınmasına olanak tanıyor. Leon ST ayrıca, günlük kullanım olanaklarını önemli ölçüde kolaylaştıran farklı donanım özellikleri de sunuyor. Örneğin, opsiyonel bagaj düzenleme paketi çeşitli eşya yerleştirme özellikleri sunarak bagaj kapasitesinin artırılmasını sağlıyor. Aile Paketi’nde de arka kapılar için güneşlikler ve ön koltukların arkasında katlanabilir masalar yer alıyor. Leon ST tasarlanırken, işlevsellik ve esnekliğe özelikle önem verilmiş. Otomobilde 10 saklama alanı ve kutusu bulunuyor, kapılarda, orta konsol ve ön koltukların önünde ve arasında da beş adet kapalı saklama alanı yer alıyor. Orta konsolda ön kısımdaki saklama alanı özellikle geniş bir yer sunuyor. Anahtar, cep telefonu veya günlük hayatta kullanılan diğer tüm eşyalar bu bölümde hızlıca ve güvenli bir şekilde saklanabiliyor.

(Visited 122 times, 1 visits today)

Yazar: automagg

Bu yazıyı paylaş