Ford Tourneo Custom 8+1, 77 bin 280 TL’den başlıyor

Ford, Custom ailesinin yeni üyesi Tourneo Custom ile ticari araç segmentinde fark yaratmayı sürdürüyor. 77 bin 280 TL’den başlayan fiyatlarla yetkili satıcılarda yerini alan Tourneo Custom 8+1 modeli, uzun şasi modellerde önde 1+1, arkada yeni 2+2+3 koltuk dizimi ile yolcularına ferah iç hacim ve araca kolay inip binebilme konforu sağlıyor.

FORD TOURNEO CUSTOM

FORD TOURNEO CUSTOM

Kısa şasi modellerinde ise önde 1+2, arkada yeni 3+3 koltuk dizilimi ve 45 cm bagaj derinliği bulunan Custom, yolcularının ihtiyacına uygun çözüm sağlamayı hedefliyor. Çift kayar kapının standart olarak sunulduğu yeni versiyonu ile Tourneo Custom’ın yeni koltuk dizilimine sahip versiyonları 125 ve 155 HP gücündeki 2.2 lt’lik Duratorq motor seçenekleriyle sunuluyor.
Custom modelinde sunulan akıllı araç teknolojileri arasında sesli komutlarla çalan müziği yönetme, telefonla arama yapma, gelen aramaları yanıtlamanın yanı sıra, olası bir kazada sürücünün cep telefonu üzerinden 112 acil yardım servisini lokal dilde, otomatik olarak arama yapan ve kaza yerinin GPS koordinatlarını ilgili yere bildirme özelliklerine sahip olan SYNC sistemi bulunuyor. Araçta, ESP ve dinamik tork kontrolüne ek olarak sürücü, yolcu, yan ve perde hava yastıkları standart olarak sunuluyor.

FORD TOURNEO CUSTOM

FORD TOURNEO CUSTOM

İç aynaya entegre edilen geri görüş kamerası ve istemeden şeritten ayrılma durumunda sürücüyü uyararak şerit dahilinde tutan yeni nesil sürüş destek sistemi ise opsiyonel olarak tercih edilebiliyor. Otomatik start/stop ve akıllı şarj sistemi dahil olmak üzere Ford’un gelişmiş düşük yakıt ve CO2 emisyonlu özelliklerine sahip, EuroNCAP güvenlik testinden beş yıldız alan sınıfındaki ilk ve tek model olan Custom, Ford’un ECOnetik teknolojisi ve aerodinamik tasarımıyla sınıfında en iyi yakıt tüketimini sunma iddiasını da taşıyor.

(Visited 693 times, 1 visits today)

Yazar: automagg

Bu yazıyı paylaş

Yorum gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir