HYUNDAI YENİLİK

Güney Kore usulü lüks: Genesis

 

Hyundai’nin lüks sedan otomobili Genesis, 2014 yılına yepyeni özellikler ve üst düzey teknolojik donanımlarla giriyor. Eskisine göre artık daha sportif, daha elit ve daha kaliteli bir görünüme kavuşan Genesis, geliştirilmiş gövdesiyle üstün konfor sunma amacında.

Hyundai Genesis_1

Kore’de 3500’ün üzerinde ön sipariş alarak dikkatleri üzerine toplayan otomobilin, 2014’de global olarak 62 bin adet satılması planlanıyor. Hyundai Genesis, Avrupa pazarında sadece 315 HP güç ve 397 Nm tork sunan 3.8 lt V6 motor ve dört tekerlekten çekiş sistemiyle satılacak. Yeni Hyundai Genesis, 4990 mm uzunluğa, 1890 mm genişliğe ve 1480 mm yüksekliğe sahip. 3010 mm’lik aks aralığıyla önceki modele göre 75 mm daha uzun olan otomobil, kabininde de ekstra genişlik ve ferahlık sağlamış oluyor.

Hyundai Genesis_2

Hyundai Genesis’in iç mekânında CO2 sensörü, otomatik acil fren destek sistemi (AEB), kalitesi artırılmış deri döşemeli-elektrikli koltuklar, 9.2 inç HD dokunmatik multimedya sistemleri, arka takip-mesafe kontrolü, dört taraflı araç çevresi kamera sistemi, akıllı park sistemi ve daha birçok konfor öğesi bulunuyor. Aktif güvenlik sistemleri açısından da önemli gelişim gösteren Hyundai Genesis, radar kontrollü üst düzey “Akıllı Sürüş Kontrolü- i-Driving” ile birlikte çalışan, entegre Head-Up Display ve kör nokta algılama sistemi ile destekleniyor. Yeni nesil HTRAC dört tekerlekten çekiş sistemi ile donatılan Genesis, aynı zamanda çok noktadan bağlantılı yeni arka süspansiyonuyla eski nesle göre büyük farklılıklar gösteriyor. Yeni nesil V6 ve V8 benzinli motorlarla sunulan otomobil, sırasıyla 3.0 lt, 3.3 lt, 3.8 lt ve 5.0 lt GDI versiyonlarla sahip. Güçleri 257 ila 425 beygir arasında değişen motorlar, arkadan çekiş ve dört tekerlekten çekiş sistemiyle birlikte sunuluyor.

Hyundai Genesis_3

 

Similar Posts