Honda’nın 2016 model yılı yenilikleri

Honda Motosiklet, 2016 yılı yeni ürün gamını EICMA Motosiklet Fuarı’nda sergiliyor. Honda’nın yeni şehir macerası konseptinin yanı sıra yeni CRF1000L Africa Twin ve yenilenen orta boyutlu altı motosikleti EICMA’da görücüye çıktı. Honda, Milano’daki EICMA Fuarı’nda tüm ürün gamının yanı sıra ikonik modeli CRF1000L Africa Twin’in dönüşü dâhil olmak üzere 2016 yılında tamamen yenilenen altı yeni motosikletini ve yeni konsepti ‘şehir macerası’nı sergiliyor. Yeni şehir macerası konsept motosikleti, geleceği de göz önünde bulundurarak, iki tekerlek üstünde macera fikrinin eşsiz ve yeni bir yorumunu sunuyor.

Honda CRF1000L Africa Twin

Honda CRF1000L Africa Twin

Honda, 2014’ün Kasım ayında EICMA’da gerçek macera prototipini gösterdikten bir yıl sonra, yepyeni CRF1000L Africa Twin’i de Avrupa’da ilk defa EICMA Motosiklet Fuarı’nda görücüye çıkardı. CRF1000L Africa Twin, hem dayanıklılık hem de esneklikte eşit oranda üretilip şasiye monte edilen ve tüm devir aralıklarına anında tepki veren yepyeni 998cc paralel çift motor ile gezinti konforu sunuyor. CRF1000L Africa Twin commuter motosiklet çevikliği ve özgün arazi kabiliyeti için çok yönlü performans kombinasyonuna sahip olmanın ötesinde en modern motosiklet teknolojilerini de bünyesinde barındırıyor. Daha önce modeleri efsane haline getiren “istediğin yere git” ruhunu devralan yeni CRF1000L Africa Twin’in yenilikçi ve güçlü paralel ikiz silindirli motoru, motosikleti hem yolda hem de arazide veya sadece işe gidip gelirken, gerçek bir maceracı, hafif yapılı, çevik şasili bir motora dönüştürdü. Yeni Africa Twin iki farklı versiyona sahip: İlki ABS (arazi sürüşleri için arka tekerlekte değiştirilebilir), çok modlu Honda Seçilebilir Tork Kontrolü (HSTC), aks taşıyıcısı koruması, karter muhafazası ve LED göstergelere sahip MT versiyonu. İkincisi ise bu özelliklerin yanı sıra üç kademeli sportif S modu, arazi performansı için yeni G svici ve eğimli yollarda inip çıkarken vites şeklini uyarlama kabiliyeti ile daha çok fonksiyonellik katan Africa Twin için özel geliştirilmiş DCT (Çift Kavramalı Şanzıman) versiyonu. Şehir macerası konsepti, macera ruhunu şehrin kalbine getiriyor ve Honda’nın motosiklet kullanıcılarının hayat tarzlarını zenginleştirmek ve geliştirmek için eşsiz teknoloji yaratmanın yeni yollarını araştırmaya olan bağlılığını vurguluyor. Honda’nın 500 cc modellerinin üçü de (CB500F, CBR500R ve CB500X) performansları, çekicilikleri ve sürücüye yaşattıkları deneyimi artırmak için sürücü odaklı birçok revizyonla yenilendi. Başlıca yenilikler arasında LED far ve stop lambaları, ön süspansiyonda ayarlanabilir ön yük, ayarlanabilir fren kolları, daha geniş yakıt depoları ve “dalga” stili kontak anahtarları dikkat çekiyor.

Honda CB500F

Honda CB500F

Bunların yanı sıra, altı canlı renk seçeneğiyle tamamlanan yeni sade ve kaslı görünüme sahip CB500F’de keskin hatlı bir tasarım yeniliği göze çarpıyor. Sportif CBR500R, ön kısmından yukarıya doğru kalkık kuyruğuna kadar çevik ve keskin hatlarıyla tamamen yeni bir CBR stiline kavuştu. Hem F hem de R modelinde memnun edici, düşük ve canlı bir egzoz tınısı için ayarlanan bir iç yapıya sahip daha kısa egzoz susturucuları da bulunuyor. Honda’nın popüler 750 cc yeni konsept (New Concept) üçlüsü de 2016 yılı için yenilendi. Her üçü de (NC750S, NC750X ve Integra) artık Euro4 uyumlu ve üç kademeli S modu dâhil yeni DCT’nin fonksiyonelliğine sahip. Revize edilen cihaz panelleri dokuz renk seçeneğiyle kişiselleştirilebiliyor ve ECO modunda yakıt tüketimine göre renk değiştiriyor. Yeni susturucular, paralel çift motorun belirgin vuruşlarına daha derin bir tını katıyor. Hem NC750X hem de Integra’nın ön çatallarında, geliştirilmiş sönümleme ve lineer süspansiyon performansı için Showa Çift Eğimli Subaplar’dan (SDBV) faydalanılıyor. Honda her üç modelde estetik değişiklikler de sunuyor. LED far ve stop lambaları ve iki yeni Özel Sürüm renk NC750S’in görünümüne daha sportif kıvrımlar kazandırıyor. Integra’da da LED farlar ve eşsiz metalik kaplamasında iki yeni Özel Sürüm renk kullanılıyor. NC750X’in süregelen cazibesi, LED farlar ve yeni, daha sağlam, maceraperest bir görünümle daha da artırıldı. Tamamen yeni ve güncellenmiş modellere ek olarak yeni renk seçenekleri de 2016 yılı yeni ürün gamında sunuluyor: VFR1200X Crosstourer, Honda “X” ailesinin önde gelen modeli VFR1200X’in 2016 yılına özel yenilikleri arasında üç kademeli S Modu dâhil DCT şanzıman, kolayca ayarlanabilir ön cam ve EURO4 uyumluluğu göze çarpıyor. Ayrıca yeni özel sürüm kırmızı renk VFR1200X’e çekicilik kazandırıyor. CB650F ve CBR650F, Honda’nın önde gelen naked ve supersport modellerinde mat siyah-beyaz ve mat siyah-kırmızı olmak üzere iki yeni renk seçeneği yeni yılda motosiklet tutkunlarına sunulacak.

(Visited 132 times, 1 visits today)

Yazar: automagg

Bu yazıyı paylaş