HYUNDAI YENİLİK

Hyundai i10’a LPG seçeneği eklendi

Türkiye’de üretilen ve 1.0 lt hacimli benzinli motoruyla iddialı olan yeni Hyundai i10, daha da cimri olan LPG’li versiyonuyla satışa sunuldu. Özel tasarımıyla fabrikadan LPG’li olarak çıkan araç, kilometrede sadece 19 Kuruş (LPG litresi 2.97 TL olarak hesaplanmıştır) tüketiyor.

Hyundai i10 LPG_1

i10 LPG, 104 g/km’lik CO2 emisyon değeriyle çevreyi en az kirleten modellerden biri olarak öne çıkıyor. Hyundai’nin en ekonomik ve en çevre dostu modeli olan Hyundai i10 LPG, 37 bin 200 TL’lik fiyata sahip.
Depo kapağının olduğu bölümden hem benzin hem de LPG dolumu yapılabilen aracın gösterge panelinde de benzin ve LPG seviyeleri iki ayrı göstergeden okunabiliyor. 27 litrelik LPG tankı ise bagajın alt bölümünde bulunan stepne alanında yer alıyor. 1.0 lt motor ve beş ileri manuel şanzıman seçeneğiyle alınabilen i10 LPG, tüm Hyundai modelleri gibi 5 yıl/100 bin km üretici firma mekanik garantisine sahip.
Style donanım paketiyle alınabilen i10 LPG’de; EBD ve BAS destekli ABS frenler, elektronik denge kontrol programı ESP, araç stabilite yönetim sistemi VSM, yokuş kalkış desteği HAC, gündüz sürüş farları, acil durum fren sinyali, sürücü ve yolcu ön hava yastıkları, lastik basınç göstergesi, manuel klima, uzaktan kumandalı merkezi kilit ve alarm, direksiyondan kumandalı radyo-CD-MP3 çalar ve iPod destekli AUX-USB girişi, elektrikli ön ve arka camlar, elektrik kumandalı ve ısıtmalı dış dikiz aynaları gibi birçok donanım standart olarak sunuluyor.
Satışa sunulduğu ekim ayından sonra sadece üç ayda, minik sınıfın en çok satılan modeli olan Hyundai i10, 2014 yılının ilk ayında da tüm A segmenti satışlarının yüzde 85’lik kısmını tek başına oluşturuyor. Yeni i10’un LPG’li versiyonu sayesinde satışlarını artırması ve özellikle ekonomi ve çevreci bir otomobil isteyenlerin vazgeçilmez seçeneği haline gelmesi bekleniyor.

Similar Posts