Infiniti kompakt sınıfa göz kırpıyor

Infiniti’nin Frankfurt Otomobil Fuarı sürprizi ortaya çıktı. Kompakt premium segmentinin yeni oyuncusu olması hedeflenen yeni Infiniti modelinin öncüsü niteliğindeki Q30 Concept, 10 Eylül’de tanıtılacak. Q30 Concept, tasarımı ve taşıdığı özellikleri ile yeni nesil premium müşteri kitlesine hitap edecek ilk Infiniti olma özelliğini taşıyor.

Infiniti_Q30_1

Performans, tasarım ve kalite algısı ile yeni nesil Infiniti’lerin neye benzeyeceği konusunda da ipuçları taşıyan Infiniti Q30 Concept, markanın başlangıç otomobili olacak. İlk kez geçtiğimiz ocak ayında Detroit’te Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarında görücüye çıkarılan Infiniti Q50 gibi Q30 Concept modeli de vizyon yaratan Infiniti konsept üçlemesinin (Essence, Etherea ve Emerg-e) dramatik tasarım ipuçlarını üzerinde taşıyor.
Infiniti Motor Company Başkanı Johan de Nysschen: “Infiniti Q30 Concept modeli, agresif global büyüme stratejimizin temelini oluşturan ürün portföyü genişlemesine bir başlangıç niteliği taşıyor. Modern ve genç düşünce sistemine sahip premium müşterileri cezp etme arayışımızda, Infiniti Q30 belirgin bir tarza sahip olması ile yeni kalite seviyemizi belirliyor olacak,” diye görüşlerini dile getiriyor.
Infiniti Baş Tasarım Sorumlusu Alfonso Albaisa ise “Q30 Concept modeli oldukça şık, zarif ve baştan çıkarıcı. Çitalar gibi hızlı. Büyük kedilere baktığınızda, bu kedilerin bir zarafete ve hafif uzun adımlarla hareket etme özelliğine sahip olduklarını görürsünüz. Neredeyse yüzüyor gibi görünürler. Q30 Concept ile hedeflediğimiz kas yapısı işte bu,” diyor.
Infiniti’nin yakında çıkacak olan kompakt premium giriş modeli, markanın Performans Direktörü Sebastian Vettel’in en başından itibaren etkide bulunduğu ilk Infiniti modeli olacak. Üç kez Formula 1 Dünya Şampiyonu olan Infiniti Red Bull Racing pilotu, markaya safkan yarış performansı aşılamak için, dünyanın dört bir yanındaki Infiniti teknik takımları ile bir araya gelerek yeni ürün yaratılma sürecinin içerisinde yer alıyor.

(Visited 33 times, 1 visits today)

Yazar: automagg

Bu yazıyı paylaş