JEEP YENİLİK

Jeep Renegade Cenevre’de görücüye çıktı

Jeep’in küçük SUV segmentinde yer alacak yeni modeli Renegade, Cenevre Otomobil Fuarı ile gün ışığına çıktı. Fiat 500L platformuna sahip olan küçük Jeep, ağırlıklı olarak şehiriçi için tasarlansa da Trailhawk 4×4 seçeneğiyle markanın efsaneleştiği off-road kabiliyetini de üstünde barındırıyor.

JEEP RENEGADE
JEEP RENEGADE

Jeep Marka Direktörü Mahmut Karacan, Cenevre Otomobil Fuarı’nda yaptığı açıklamada, Renegade’in Türkiye’deki Jeep satışlarının büyük bir bölümünü oluşturacağını vurguladı ve ekledi: “Renegade’i Türkiye’de 75 bin TL’den başlayan fiyatla satışa sunmayı hedefliyoruz. Kasım’da pazara sunacağımız araç için yılsonu satış hedefimiz 500 adet. İlk etapta 1.4 lt benzinli 140 HP ve 1.6 lt dizel 120 HP motor seçeneği ile pazarda yerini alacak olan Renegade’in, 1.4 lt benzinli otomatik versiyonu ise 2015 Mart ayından itibaren pazarda olacak,” dedi. Renegade, İtalya’da üretilen ve Jeep markasının küçük SUV segmentinde yer alan ilk modeli olmasıyla da dikkat çekiyor. 16 farklı motor ve vites kutusu kombinasyonuyla tanıtılan Jeep Renegade, 2014’ün son çeyreğinde Avrupa ile beraber kasım ayında Türkiye pazarında da yerini alacak.

JEEP RENEGADE
JEEP RENEGADE

Jeep ürün gamının dünya çapında genişlemesinde yeni bir adım olması için tasarlanan Jeep Renegade, markanın mirası ile yenilikçi tasarım anlayışını, genç ve maceracı ruhları cezbetmek için biraraya getiriyor. Fiat 500L platformu üstünde yükselen Renegade, geçmişin efsanevi 1941 Willys MB’ye dayanan MY Sky açılır tavan sistemiyle de dikkat çekiyor. 6.5 inçlik dokunmatik ekranlı UConnect multimedya sistemi, kişiselleştirilebilir 7 inç renkli TFT teknolojili göstergeler, navigasyon, Bluetooth ve USB girişiyle birlikte eğlenceli bir kabine sahip olan Renegade, Türkiye’ye gelmeyecek olan 2.4 lt benzinli ve 2.0 lt turbo dizel motor seçeneklerine de sahip. Bu motorlarda dokuz ileri otomatik şanzıman kullanılacak.

Similar Posts