HONDA YENİLİK

Kompakt sınıfın hacim şampiyonu

Yeni Honda Civic Tourer, en az HB kardeşi kadar iyi görünüyor. Konsept model, neredeyse aynen seri üretime aktarılmış. Kompakt station’lar arasında en büyük bagaj hacmine sahip olmakla övünen Tourer, aynı zamanda Golf GTI gibi sportif otomobillerde karşımıza çıkan bir süspansiyon teknolojisine de sahip. Adaptif Amortisör Sistemi adı verilen bu özellik, sadece arka aksa etki ediyor ve bu anlamda dünyada bir ilk.

Honda_civic_tourer_1

Civic Tourer’ın ön süspansiyonu standart bileşenlerden oluşuyor fakat arka aks için comfort, normal ya da dynamic modlarından birini seçmek mümkün. Bir station otomobilde ağır yüklerle baş etmesi muhtemel olan arka taraf için oldukça akıllıca bir çözüm. Civic Tourer’ın 624 lt’lik devasa bagajı, arka koltuklar 60/40 oranında yatırılarak 1688 lt’ye kadar ulaşabiliyor. Honda’nın sihirli koltuklar adını verdiği sistem, sayısız düzenlemeye olanak tanıyor. Dağ bisikleti gibi hantal nesneleri yükleyebilmek için düz bir bagaj bölmesi oluşturmak da mümkün. Ayrıca yükleme eşiği, Civic HB’ye oranla 137 mm daha aşağıya alınmış.
otomobilin kaputunun altında şimdilik biri dizel olmak üzere iki motor seçeneği olacak. 120 HP’lik 1.6 lt DTEC motorun yanında 140 HP üreten 1.8 lt motor da benzinli motor da seçenekler arasında. İlk gösterimini Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yapacak olan Civic Tourer, hemen ardından satışa sunulacak.

Similar Posts