MAZDA

Mazda, Skyactiv motorun üretim kapasitesini artırdı

Yeni nesil Skyactiv modellerinin gördüğü büyük ilgi, Mazda Motor Corporation’ı Hiroşima fabrikasında üretim kapasitesini dörtte bir oranında artırmaya yöneltti. Yapılan genişletme çalışmaları 2014 yılının sonunda tamamlandığında, yıllık üretim kapasitesi 800 bin adetten 1 milyon adede yükselecek ve aynı zamanda fabrikayı daha esnek hale getirecek.

Mazda3_HB

Mazda, bu girişimin bir parçası olarak, fabrikada yeni ve çok yönlülüğe sahip bir motor işleme hattı kuracak. Buna ek olarak, MZR motorlarının montajı için kullanılan mevcut üretim hattı da, Skyactiv motorlarının üretimi için bakımdan geçirilecek. Mazda, dört silindirli Skyactiv-G benzinli ve Skyactiv-D dizel motorlardan oluşan bir seri sunuyor.
Üretim kapasitesinin artırılması, Mazda’nın global satışlarını 2016 yılına kadar 1.7 milyon adede çıkarma hedefinin önemli bir parçasını oluşturuyor. Bu motorların yaklaşık yüzde 80’inin Skyactiv teknolojisine sahip olması bekleniyor. Bu motorlar, Hiroşima fabrikasının ötesinde, Çin’de bulunan ve üretime Haziran 2013’te başlayan Changan Ford Mazda Engine Co. bünyesinde de üretiliyor. Skyactiv motorlar, içinde bulunduğumuz mali yılın dördüncü çeyreğinde başlayacak ve Mart 2014’te sona erecek olan Mazda Motor Manufacturing de Mexico S.A. de C.V. bünyesinde Meksika’da da üretilecek.

Similar Posts