Minikti kocaman oldu: Fiat 500L Living

Fiat 500’ü minik ve sevimli bir otomobil olarak bilirdik ama her geçen gün genişleyen aileye artık devasa bir üye daha katıldı. Fiat 500L’nin son üyesi, yedi kişilik 500L Living versiyonu İtalya’da görücüye çıkarken, minik 500’ün de artık kocaman olduğunu ispatladı. 4.5 metreye yakın uzunluğu ve üç koltuk sırasında yedi kişiye varan oturma kapasitesiyle dikkat çeken Fiat 500L Living, 0.9 litre 105 HP’lik Twinair turbo motorun yanı sıra, 1.6 lt 105 HP ve 1.3 lt 85 HP’lik turbo dizel motorlarla donatılacak.

Fiat_500_Living_1

Fiat 500L Livingin 1.3 litre 85 HP’lik turbo dizel motor seçeneğinde otomatik şanzımana da yer verilecek. Fiat 500 ailesinin en yeni modeli olan Living, stilden ödün vermeden, fonksiyonellik ve tasarım arasında iyi bir denge kurmayı hedefliyor. İkonik 500 modelinin tüm cazibesini üstünde taşıyan Fiat 500L Living, C-segment bir otomobilin konfor ve kapasitesiyle bir MPV’nin çok yönlülüğünü bir araya getiriyor. 500L Living, Fiat’ın günlük hayatı daha basit ve aynı zamanda daha eğlenceli kılan araçları tasarlamada ulaştığı yetkinlikleri en iyi şekilde ifade ediyor. Otomobil aynı zamanda, Fiat’ın, maksimum alan verimliliği sunan yenilikçi araçları tasarlama ve üretme konusundaki becerisinin de bir göstergesi. 500L Living’in, yolcu bölümü ve bagajın birlikte dahil olduğu, iç mekanla dış ölçüler arasındaki oran açısından, orta büyüklükteki MPV’ler arasında lider olması bir tesadüf değil. Fiat 500L Living, 435 cm uzunluğu, 178 cm genişliği ve 167 cm yüksekliğinin yanı sıra, ek üçüncü koltuk sırasıyla, kendi kategorisinde “5+2” koltuklu en kompakt MPV olduğunu gösteriyor. 500L Living, bu özelliklerine ek olarak, C-segmentindeki bir station vagon otomobilden 20 cm daha kısa olmasına rağmen yaklaşık 150 litrelik fazladan bagaj hacmiyle, 1704 litreye varan yükleme kapasitesi sunuyor. Araç kompakt ölçüleri sayesinde, şehir içi kullanımda da kolaylık ve pratikliği ile farkını ortaya koyuyor.

Fiat_500_Living

500L Living’in içi de, geniş renk kombinasyonları, kişiye özel çözümler, zengin aksesuar ve altı ayrı döşeme seçeneği gibi özellikleri sayesinde, oldukça keyifli bir mekan haline geliyor. Müşteriler her donanım paketinde iki ayrı renkten oluşan döşeme seçebiliyor. Bu seçimler Pop Star versiyonunda kırmızı-siyah veya gri-siyah, Lounge versiyonunda ise gri-gri veya gri-bej olabiliyor. Kullanıcılar ayrıca kendi istekleri doğrultusunda döşemeyi farklı renk deri seçenekleriyle de kişiselleştirebiliyor. 500L Living’in yolcu kabini, 1,5 metrekareden daha geniş olan ve otomatik olarak kumanda edilebilen cam tavanı sayesinde, güneş ışığından da en üst düzeyde faydalanıyor. Aracın dışı da, içinde olduğu gibi kolaylıkla kişisel tercihler doğrultusunda şekillendirilebiliyor. Müşteriler, 16 ve 17 inçten oluşan, 15 değişik jant, 11 ayrı çift renk ve 19 gövde rengi seçeneğiyle, toplamda 282 farklı kombinasyon arasından kendi zevkine uygun bir aracı tasarlayabiliyor.

(Visited 90 times, 1 visits today)

Yazar: automagg

Bu yazıyı paylaş

Yorum gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir