OPEL YENİLİK

Opel Astra’nın 1.6 lt dizeli nisan ayında Türkiye’de

Opel, Cenevre Otomobil Fuarı’nda 136 HP güç üreten 1.6 lt turbo dizel motora sahip Astra ailesini, 2.0 lt 300 HP’lik direkt enjeksiyonlu turbo benzinli motora sahip Astra OPC Extreme’i ve 1.0 lt 114 HP’lik Ecotec motor seçenekli Adam Rocks modellerini ziyaretçileri ile buluşturdu.

OPEL ASTRA 1.6 CDTI
OPEL ASTRA 1.6 CDTI

Opel’in yeni nesil 1.6 lt’lik turbo dizel motoru, 136 HP güç ve 320 Nm tork üretiyor. 100 km’de 3.9 lt ortalama yakıt tüketimine ve 104 g/km emisyon değerine sahip yeni dizel motor; Astra’nın HB, sedan ve station gövde seçeneklerinde sunulacak. Düşük yakıt tüketimi ve yüksek performans sağlayan 1.6 CDTi dizel motor, Astra’dan başlayarak Opel’in tüm ürün gamına yayılmaya devam edecek. Euro6 normlarını karşılayan bu motor, gücünü altı ileri manuel şanzıman üstünden tekerleklere iletiyor. Opel Astra ailesi yeni nesil 1.6 dizel motoru ile nisan ayında Türkiye pazarında satışa sunulacak. 1.6 dizel motorun 110 HP’lik versiyonu ise haziran ayında satışa sunulacak.

OPEL ASTRA OPC EXTREME
OPEL ASTRA OPC EXTREME

Dünyanın en zorlayıcı yarış pisti olan Nürburgring Nordschleife’de geliştirilen Astra OPC Extreme, 2.0 lt 300 HP’lik turbo motoru ile Cenevre’de dikkatleri üzerine çekti. 2.0 lt’lik direkt enjeksiyonlu turbo benzinli güç ünitesi, Opel’in şimdiye kadar ürettiği en güçlü dört silindirli motor olma özelliğine sahip. Yeni Astra OPC Extreme’de altı ileri şanzıman ve sınırlı kaymalı diferansiyel ile birlikte tamamen alüminyumdan üretilmiş bir motor bulunuyor. Tavan spoyleri ile sportif ön ve arka tamponları OPC’ye göz kamaştırıcı bir görünüm veriyor. Recaro koltuklar ile farkını gösteren Astra OPC Extreme, karbonfiber bileşenleri sayesinde geleneksel Astra OPC’den 100 kg daha hafif. Otomobilde, 19 inçlik jantların arkasına gizlenmiş 370 mm’lik ön diskler ve altı altı pistonlu Brembo kaliperler bulunuyor.

OPEL ADAM ROCKS
OPEL ADAM ROCKS

Opel’in Cenevre’deki bir başka yeniliği de üç kapılı mini crossover Adam Rocks oldu. Üç silindirli 1.0 lt turbo motora sahip olan bu otomobil 114 HP güce sahip. Opel’in miniği, altı ileri manuel şanzımanla sunulurken, toplam 3700 mm uzunluğa sahip. Konsept model, mevcut Adam modeliyle karşılaştırıldığında yaklaşık 15 mm daha yüksek ve 20 mm daha geniş.

Similar Posts

One thought on “Opel Astra’nın 1.6 lt dizeli nisan ayında Türkiye’de
  1. Astra sadece ekonomiyi düşünen müşterilerine 1.3 motoru ile cevap veriyordu.. Şimdi ise ekonomi ve performansı bir arada sunuyor.136 hp 320 tork’u ile sınıfının en güçlü dizel motorunu sunuyor..Ayrıca A+ çevreci motor kategorisinde yer alıyor.Üstelik sınıfının en sessiz ve titreşimi en düşük motoru…Astra artık fiyat&performans ve kalite anlamında rakipsiz…İşte şimdi en alınası Otomobil olmuş…

Comments are closed.