Peugeot Frankfurt’da gövde gösterisi yapacak

Peugeot, 2013 Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yeni 308’in dünya prömiyerinin yanında, makyajlı 3008 ve 5008 ile gövde gösterisi yapmaya hazırlanıyor. Frankfurt Otomobil Fuarı’ndaki Peugeot standında, minimum CO2 salınımına sahip özel teknoloji ile üretilmiş Euro6 uyumlu dizel BlueHDi motoru, HYbrid4 dizel hibrid modelleri, 208 HYbrid FE demo aracı ve 2008 HYbrid Air gibi yenilikler de sergilenecek.

Peugeot308_1
Yeni Peugeot 308 pazarın kalbinde, yani Avrupa’daki toplam satışların üçte birinden fazlasını oluşturan, stratejik C segmentinde yer alıyor. Hatchback versiyonlar ise bu segmentin yüzde 43’ünü temsil ediyor. Yeni modüler platform EMP2 (Efficient Modular Platform 2) yeni 308’in 140 kg ağırlık kazancı ile sınıfının en hafif ve segmentin en kompakt modeli olmasını sağlamış. Otomobilin yüksek kaliteli döşeme ve malzemelerin kullanıldığı sade ve teknolojik iç mekânı, konsept model SR1’den esinlenilen i-Cockpit ile ayırt ediliyor. Daha fazla heyecan için kompakt bir direksiyon simidinden, bilgileri rahatça okuyabilmek için göz hizasındaki gösterge panelinden, yüksek bir orta konsoldan ve sezgisel bir kullanım için 9.7 inçlik dokunmatik ekrandan oluşan i-Cockpit, rakiplerinden kesinlikle ayrılıyor.
Lansmanda benzinli ve HDi beş motor seçeneği sunulacak. 2014 ilkbaharında, aralarında yeni 3 silindirli benzinli turbo motorun da yer aldığı yeni teknolojiler de 308’de sunulmaya başlayacak.

Yeni 3008 ve 5008
Peugeot, 2009 yılında C segmentinde pozisyonunu belirgin şekilde güçlendirmeye yönelik iki model lansmanı yapmıştı. Farklı müşteri kesimlerine yönelik güçlü ve birbirini tamamlayan kişiliklere sahip olan birbirinden farklı olan bu iki model toplam 750 bin adede yakın satış gerçekleştirdi. Bu başarıyı sürdürmek üzere her iki modelin de makyajlanmış versiyonları Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilenecek. Yeniden tasarlanan ön yüzleriyle dikkat çeken 3008 ve 5008, Peugeot’nun yeni tasarım kimliğini benimsemiş. Kabindeyse geri vites kamerası, göz hizasında renkli gösterge paneli, lazer işlemeli orta konsol ve yeni donanımlara sahipler.

Peugeot5008

(Visited 33 times, 1 visits today)

Yazar: automagg

Bu yazıyı paylaş