HABERLER RENAULT

Renault Avrupa’da büyüyor

Renault, Avrupa’da büyüyor ve konumunu sağlamlaştırıyor. Renault Grup satışları yılın ilk yarısında, yaklaşık 1.4 milyon araca yükseldi. Yüzde 8.5 yükselişteki Avrupa pazarında, grup satışları yüzde 9.3 artış kaydetti ve ürün gamının yenilenmesi ile pazar payı yüzde 10’dan yukarıya taşındı.

RENAULT KADJAR
RENAULT KADJAR

Bu Avrupa performansı, özellikle krizdeki Rusya ve Latin Amerika’daki düşüşü dengeledi. Şirket yılın ikinci yarısında ise yıl boyunca yapılacak çok sayıda lansman ile satışlarındaki gelişimi sürdürmeyi hedefliyor. 2015’in ilk yarısında yüzde 1.4 artan küresel otomotiv pazarında Renault Grup satışları 1 milyon 375 bin 863 adede yükseldi. Avrupa’daki Renault satışları pazardan daha hızlı büyümeye devam ediyor. Grup satışları, yüzde 8.5 artan pazarda yüzde 9.3 artış kaydetti (849 bin 088 satış adedi). Grup pazar payı, özellikle Güney Avrupa’nın performansı sayesinde yüzde 10.2’ye ulaşarak (binek+hafif ticari) birçok Avrupa ülkesinde yükselişe geçti. Renault markası, güçlü bir performans sergiledi: Marka satışları, Clio, Captur, Twingo, Trafic ve Master modellerinin de desteğiyle yüzde 10.6 artarak 643 bin 928 adede yükseldi.
Avrupa dışında ise özellikle pazar trendinde düştüğü Rusya ve Brezilya’da, bazı yükselen pazarlardaki çalkantılar, grup satışlarında etkisini sürdürüyor. Buna rağmen, Türkiye, Romanya ve Cezayir’de durum çok daha pozitif. Renault Grup CPO (Chief Performance Officer) ve Satış Pazarlama Başkan Yardımcısı Jerome Stoll, “2015 yılının ilk yarısında, Avrupa’daki konumumuzu önemli ölçüde güçlendirdik, Rusya ve Brezilya pazarlarındaki düşüşü de dengeledik. Bu sonuçlar, belirli pazarlara daha az bağımlı olduğumuzu ve ortaya çıkan fırsatları nasıl değerlendireceğimizi bildiğimizi gösteriyor” açıklamasında bulundu.

Similar Posts

%d blogcu bunu beğendi: