RENAULT YENİLİK

Renault Megane’a 2014 güncellemesi

Yeni görünümlü Megane ailesi, Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda resmen tanıtıldı. Fransız markanın yeni tasarım kimliğine uygun şekilde güncellenen Megane, Clio’yla başlayan ön tasarıma sahip olmuş. Yeni ön tampon, motor kaputu ve eliptik farlar ile siyah zemin üzerinde dikey olarak yükselen daha büyük Renault logosu; Megane HB, Sport Tourer ve Coupe’nin daha modern ve agresif bir görünüm kazanmasına neden olmuş.

YeniRenaultMeganeRS_2014

Yeni stil kimliği, sportif modeller için de aynen geçerli. Megane Renault Sport ve GT Line versiyonları da yeni ön görünümleriyle daha dinamik bir havaya kavuşmuş durumda. Yeni Megane, gelecek yılın ilk çeyreğinde Avrupa’da satışa başlayacak. Yeni Megane, yenilenen görünümünün yanında Fransız markanın en son ekipmanlarını ve son teknolojilerini de içeriyor. Buna internete bağlı multimedya sistemi Renault R-Link de dâhil. Megane, EDC vites kutusuyla eşleştirilmiş 130 HP’lik benzinli motorun kullanıldığı ilk otomobil olma unvanına da sahip.

Yeni Renault Megane_Kabin

“Yeni tasarımdaki hedefimiz araçların her birindeki özellikleri muhafaza ederken aynı tampon panellerinden istifade etmelerini sağlamaktı. Megane, yeni kaputu ve tamponuyla arka tarafla stil konusunda bir uyum sunuyor. Yeni kimliğin ön kısma entegre edilmesi de otomobile markanın diğer araçlarıyla tutarlı olan bir görünüm kazandırıyor,” diyor M1 Serisi Tasarım Projesi Müdürü Jean-Philippe Texier.
Tasarım konusundaki yenilikler Megane Hatchback’in zarafetini ve çağdaşlığını; Megane Coupe’nin dinamik tasarım hatlarını ve Megane Sport Tourer’ın pratikliğini güçlendirmiş durumda.
Mégane serisinin iç mekânında Renault R-Link multimedya ara yüzünü kontrol etmeye yarayan orta konsola yerleştirilmiş çok yönlü bir joystick de bulunuyor.
Bose modelinde yeni döşemeler ve 17 inçlik Akhiro jantlarla birlikte parlak siyah tampon çerçevesi de yer alıyor.
Mégane ailesinin modellerinde artık TCe 130 motorlu EDC çift kavramalı otomatik şanzıman da sunuluyor. Mühendislik departmanı turbo fonksiyonun daha hızlı ve sık devreye girecek biçimde ayarladı. Bu ayarlama işlemi daha iyi hızlanma ve kalkış için motor ve şanzıman kumanda yazılımının iyileştirilmesini de gerektirdi.
Megane serisinin en tepesinde yer alan R.S. versiyonu maksimum sürüş zevki sunması için yeniden tasarlandı. 265 HP’lik 2.0 16V turbo motoru, sınırlı kaydırmalı diferansiyeli ve iki şasi tipi (Sport veya Cup) sayesinde Megane R.S., Renault Sport uzmanlığını yansıtan bütün teknolojilere sahip.

Yeni Renault Megane Sport Tourer

Megane R.S.’in yeni kaputunda siyah zemin üzerine konuşlandırılmış daha büyük bir Renault logosu bulunuyor. Aracın çekiciliğine katkıda bulunan yeni farlar da artık parlak siyak “göz kapaklarına” sahip. Söz konusu farlar geceleri en iyi aydınlatmayı sağlamaları bakımından ışık huzmesini büyütüyor. Renault’nun Formula 1’deki başarısına bir gönderme olması bakımından da yeni ön tamponda bir F1 splitter’ı bulunuyor; bu, Renault Sport serisinin hepsinde yer alan bir stil özelliği. Yeni Mégane GT ve GT-Line günlük sürüşe heyecan katan sıra dışı araçlar. Sahip oldukları stil sahip oldukları spor geçmişini ve “GT Renault Sport” imzasını yansıtıyor. Tamponları diğer Renault serileri ile aynı olmasına rağmen alt ızgara, beyaz far kılavuzları ve siyah far çerçevesi bu modelin kendine has özellikleri. Megane GT aynı zamanda 2.0T Renault Sport 220 benzinli motorla da sunuluyor. Bu verimli ve tepkili motor (Megane Sport Tourer GT 220 Limited serisi ile lanse edildi) 220 HP güç ve 340 Nm maksimum tork üretiyor.Stop/start teknolojisini de içeren motor, 7.3 lt/100 km tüketimiyle de iddialı.

YeniRenaultMeganeHB_2014

Similar Posts