Skoda Rapid dizel otomatik seçeneğine kavuştu

Skoda Rapid dizel otomatik seçeneğine kavuştu

20 Eylül 2013 Kapalı Yazar: automagg

Çek üretici Skoda’nın tasarım, donanım ve pratik özellikleriyle beğenilen modeli Rapid, artık 1.6 lt TDI dizel motor ve DSG otomatik şanzıman kombinasyonuyla da sunulmaya başlandı. Bu yeni seçenek, çok avantajlı ödeme koşullarıyla birlikte 52 bin 400 TL’den başlayan fiyatlarla Skoda yetkili satıcılarındaki yerini aldı.

SkodaRapid

Çekici ve dinamik tasarımıyla sınıfının dikkat çekici modelleri arasında yer alan Rapid, artık 90 HP gücündeki 1.6 TDI dizel motor ve DSG Otomatik şanzıman kombinasyonuyla da satın alınabilecek. Çekici tasarımı, geniş iç mekanı ve 530 lt’lik bagaj hacmiyle beklentileri karşılayan Rapid, yeni 1.6 TDI motor ve DSG otomatik şanzıman sayesinde performans ile ekonomik kullanımı bir arada sunuyor. 1.6 TDI motor ve DSG şanzımana sahip Rapid, bu kombinasyonla karma kullanımda 100 km’de sadece 4.5 lt yakıt tüketiyor. 230 Nm tork sunan otomobil, 184 km/s maksimum hızı ve 12.2 sn’lik 0-100 km/s hızlanmasıyla tatmin edici bir performansa da sahip.
Arka camla birlikte açılabilen geniş bagaj kapağı sayesinde kolay yükleme olanağı da sağlayan Rapid 1.6 TDI DSG, Ambition ve Elegance donanım seçeneklerine sahip. Ambition donanım seviyesinden itibaren araçta dört hava yastığı, ABS, MSR, HBA ve ESP’nin yanında Yokuş Kalkış Desteği gibi güvenlik sistemleri standart olarak sunuluyor. Yine Ambition paketinden başlayarak yükseklik ve derinlik ayarlı deri direksiyon simidi, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu, elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar, elektrik kontrollü ön ve arka camlar, klima gibi zengin donanımlar da standartlar arasında.
Yüce Auto Skoda’nın, Skoda Finans ve vdf işbirliğiyle başlattığı kampanya çerçevesinde, 1.6 TDI motor ve DSG otomatik şanzımana sahip Rapid’e, 48 aya kadar yüzde 0.85 faizli kredi seçenekleriyle kavuşmak mümkün olacak. 52 bin 400 TL’den başlayan fiyatlara sahip Rapid Sedan 1.6 TDI DSG satın almak isteyenler, 48 aya kadar olan vadelerde yüzde 0.85’lik faiz oranlarından yararlanabiliyor. Avantajlı kredi koşulları 15 Ekim 2013 tarihine kadar, sınırla sayıdaki stoklar için geçerli olacak. Kampanya çerçevesinde, Rapid’in 1.2 lt ve 1.4 lt TSI DSG benzinli, 1.6 lt 105 HP dizel ve manuel şanzımanlı diğer motor seçeneklerine de benzer ödeme kolaylıklarıyla ulaşmak mümkün.

SkodaRapid_2